"K dopravní nehodě tří osobních aut došlo přímo na mostě Karla Rajnocha. Podle informací, které přijalo operační středisko hasičů v 19:11 hodin, se měli na místě nacházet tři zranění lidé, z nichž jeden měl být ve vozidle zaklíněn," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil nehodu tří vozů a upřesnil, že došlo ke zranění dvou řidičů, třetí vyvázl bez zranění. Všichni účastníci nehody už byli v době příjezdu hasičů mimo svá auta.

"Hasiči začali okamžitě poskytovat předlékařskou pomoc oběma zraněným, ve které pokračovali až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Pak záchranářům ještě dále asistovali. Po zajištění místa a havarovaných vozidel likvidovali uniklé provozní kapaliny, místo také nasvětlovali s využitím teleskopického osvětlovacího stožáru zásahového vozidla," dodal mluvčí.

Policie upřesnila, že nehodu podle všeho zavinil devětatřicetiletý řidič Opelu Astra, který jel ve směru od Hulína do centra města. "Z doposud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru a tam zrcátkem svého auta narazil do zrcátka protijedoucího vozu Opel Zafira. V jízdě v protisměru ale pokračoval dál a následně se střetl s druhým protijedoucím vozidlem značky Suzuki, které bylo vlivem nárazu odhozeno na kovové zábradlí," vylíčila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Řidič astry utrpěl lehké zranění, dechová zkouška u něj byla negativní, orientační test na drogy ale odhalil užití cannabisu. "Přesný výsledek ale potvrdí až znalecké zkoumání, policisté u muže nevyloučili ani zdravotní potíže. Lehké zranění utrpěl také osmasedmdesátiletý řidič Suzuki a jeho osmadvacetiletý spolujezdec," podotkla mluvčí s tím, že devětačtyřicetiletý řidič ze zafiry a jeho o tři roky mladší spolujezdkyně vyvázli bez zranění. "Na havarovaných vozidlech vznikla škoda za 256 tisíc korun, na zábradlí pak za dva tisíce. Nehodu i nadále řeší kroměřížští dopravní policisté," podotkla Simona Kyšnerová.
Po dobu zásahu záchranářů byl provoz na silnici zcela uzavřen, na uzavírku se lidé z Kroměříže upozorňovali i pomocí sociálních sítí: během pár desítek minut byl ale aspoň částečně obnoven a řízen policisty.