„Pětačtyřicetiletý řidič při jízdě ze směru od Zahnašovic na Horní Lapač nerespektoval stopku. Vjel do křižovatky, kde se střetl s osobním autem jedoucím po hlavní silnici. Jeho třicetiletý řidič jel ze směru od Martinic na obec Žeranovice. Ve vozidlech cestovalo celkem pět osob. Všechny osoby vyšetřili na místě zdravotníci,“ uvedla za kroměřížskou policii podobnosti preventistka Barbora Balášová.

Pětačtyřicetiletého zraněného řidiče odvezli záchranáři do nemocnice ve Zlíně. Druhý řidič vyvázl z nehody bez zranění, jeho spolujezdec zranění utrpěl a byl převezen do Kroměřížské nemocnice. Dechové zkoušky byly u obou mužů negativní.

„Škoda na obou vozidlech se předběžně vyšplhala na tři sta tisíc korun. Policisté dopravní nehodu i nadále šetří,“ doplnila Barbora Balášová.

K nehodě vyjely také dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic Holešov a Zlín.

„Přijeli jsme současně se Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje. My jsme provedli protipožární opatření a unikající provozní kapaliny jsme zasypali sypkou sorpční látkou," sdělil mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.