„Krátce po 11. hodině dopolední byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Holešov k havárii nákladního auta, převážející dřevěné palety, se kterým řidič sjel u obce Horní Lapač na Kroměřížsku ze silnice a převrátil se na bok do pole,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči po příjezdu na místo s pomocí nastavovacího žebříku pomohli řidiči dostat se ven z kabiny vozu. Přivolaní zdravotníci muže kompletně vyšetřili přímo na místě v sanitce.

„Může mluvit o velkém štěstí, protože skutečně žádná zranění neutrpěl. Posádka jej s poučením, že v případě potíží má vyhledat ošetření v traumatologické ambulanci, ponechala na místě,“ sdělila mluvčí zdravotnických záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Zaklíněnou řidičku z převráceného auta nedaleko Roštína vytáhli hasiči
Auto u Roštína skončilo na střeše, řidičku museli vytáhnout hasiči

Hasiči z kamionu následně odčerpali naftu do k tomu určených barelů, aby zamezili případnému úniku provozních kapalin do půdy.

„Nyní na místě dopravce společně s odtahovou službou překládají převážený náklad a poté hasiči budou asistovat s vyproštěním vozidla zpět na cestu. Lze tak předpokládat dopravní komplikace a omezení do pozdních odpoledních hodin,“ informovala krátce před patnáctou hodinou mluvčí hasičů Lucie Javoříková.