Řidiči bourali i na místech, která jsou na Kroměřížsku podle Deníku vůbec nejnebezpečnější: obávané křižovatce nedaleko Bezměrova, u Střílek, v Buchlovských horách i na křižovatce směrem z Kroměříže na Hulín.

„Počet nehod je letos během prázdnin stejný jako v loňském roce, zaznamenali jsme celkem 103 dopravních nehod. Vyhasl při nich jeden lidský život, zranění ale bylo v porovnání s loňským rokem o něco méně," vysvětlila Kyšnerová.

Situace je ale horší ve srovnání s předchozími lety. Například v roce 2012 evidovali kroměřížští policisté během prázdnin 82 nehod a v předchozím roce dokonce „jen" 73.

Sérii letošních letních nehod odstartovala vážná havárie mezi Střílkami a Kožušicemi. 20. června tam havarovala tři auta, při střetu se zranilo šest lidí včetně jednoho dítěte a především, jedna žena přišla o život.

Tragicky skončila také nehoda, která se stala poslední červnový den mezi Skašticemi a Břestem. Nehoda si vyžádala další lidský život a těžké zranění. Srážku s osobním autem pak o prázdninách nepřežil dvaačtyřicetiletý muž, do něhož mezi Kroměříží a Jarohněvicemi narazilo auto.

Chodec utrpěl těžké zranění, kterým nakonec v olomoucké nemocnici podlehl.

Dalších deset zraněných si během prázdnin připsala nechvalně známá křižovatka u Bezměrova. Desátého srpna se tam střetla dvě osobní auta a na místo byl kvůli vážnému zranění jednoho z účastníků přivolán i vrtulník záchranné služby.

O třináct dní později se pak zranili tři lidé při nehodě v Kroměříži na křižovatce frekventovaných ulic Hulínská a Jožky Silného.

Tři nejproblematičtější místa v regionu podle Deníku:

Křižovatka u Bezměrova
Od roku 2008, kdy v místě došlo ke změně přednosti, havarovalo v místě přes padesát aut. K zatím poslední havárii došlo letos začátkem srpna, kdy se při střetu aut zranilo deset lidí. Změnu přednosti, která se stala v mnoha případech příčinou nehod, má vyřešit kruhový objezd.

Silničáři s jeho výstavbou počítali už během letošních prázdnin, původní plány však zdrželo stavební povolení a práce začaly se zpožděním. Rondel by tak měl být hotový až koncem listopadu.

Úsek E50 – Buchlovské hory a okolí Střílek
Jedním z míst, kde často dochází vážným dopravním nehodám je úsek silnice E50 u Střílek. Hlavní tah ve směru od Brna na Uherské Hradiště je frekventovanou silnicí s hustým provozem.

Buchlovské hory si pak díky poloze a množství zatáček oblíbili především motorkáři: během letošní sezony jich tady havarovalo hned několik. O život přišel jeden z nich například v květnu při srážce s kamionem.

Kroměříž – křižovatka ulic Jožky Silného a Hulínské
Křížení dvou frekventovaných ulic Hulínská a Jožky Silného při výjezdu z Kroměříže na Hulín je také problematickým místem, kde řidiči často bourají, svádí je k tomu vyšší rychlost kterou přijíždějí prakticky ve všech směrech. K zatím poslední nehodě došlo 23. srpna, zraněni při ní byli tři lidé.