„Došlo ke střetu, při kterém byl Volkswagen odhozen do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím autem Škoda Fabie,“ popisuje nehodu policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová. Silný náraz navíc Volvo přetočil na střechu. Nehoda provoz na křižovatce zablokovala. Oznamovatel dále sdělil, že jsou v autech dvě zaklíněné osoby. Na místo se tak vydaly všechny složky záchraného sboru.

První dorazili policisté, kteří pomohli při vyprošťování. Při příjezdu hasičů, už tak byli všichni mimo vozidla a zraněným poskytovali první pomoc. „Lehce se zranili čtyři lidé, a to řidič Volva i jeho spolujezdkyně a řidič škodovky se svou spolujezdkyní,“ potvrzuje policejní mluvčí. Dva z nich museli být nakonec převezeni i do nemocnice.


Tím však práce nekončila, především pak ne pro hasiče. Museli si poradit s převráceným autem. „Pomocí vyprošťovacích vaků ho nadzvedli a převrátili zpět na kola. Následně provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sypkou sorbční látkou,“ popisuje zásah za krajské záchranáře Roman Žemlička.Dvě z poškozených aut musela nakonec odvézt odtahová služba. Předběžná škoda byla vyčíslena na sto sedmdesát tisíc korun.