Sedmadvacetiletého Robina Moravce a jeho o dva roky mladší přítelkyni Magdalenu Turkovou viní obžaloba z toho, že předloni v srpnu měli zákeřným a brutálním způsobem ve Střílkách zmlátit Miroslava Lička, který žije s matkou obžalované.

Obžalovaný Moravec měl podle obžaloby Lička zničehonic napadnout zezadu v domě jeho přítelkyně.

„Povalil ho na podlahu a společně s Turkovou jej začali kopat do hlavy, až Ličko upadl do bezvědomí. Způsobili mu těžký otřes mozku, zhmožděniny po celé hlavě a poranění levého oka,“ přednesl státní zástupce Robert Hanuš.

Údajný útočník však okamžitě kontroval. „Celé je to výmysl. Ličko mi s paní Turkovou neustále vyčítali moji minulost, že jsem kradl a fetoval. Jen jsme se dost ostře pohádali a s Magdalenou jsme hned odjeli zpátky do Brna, kde žijeme,“ hájil se včera Moravec.

Magdalena Turková, která u lednového líčení chyběla, včera před soudem pro změnu nechtěla vypovídat vůbec.

Soudce Petr Marák tak má na stole další z komplikovaných případů. Obě strany se vzájemně osočují mimo jiné i z toho, že byly v podnapilém stavu, či dokonce užily drogy.

„Obžalovaní tvrdí, že Lička nenapadli, ale nedokáží vysvětlit jeho těžká zranění. Ta pojišťovna vyčíslila na šestnáct tisíc korun,“ řekl předseda tříčlenného senátu.

Napadený Ličko si však stál za svým. „Co jsem řekl na policii, to platí. Zničehonic mě napadli a já se pak probudil v tratolišti krve. Pořád mám navíc problémy s okem,“ tvrdil Ličko soudu.

Případ tak musel být i napodruhé odročen. „Vyslechneme ještě matku obžalované Eriku Turkovou i dalšího muže, který měl být v tu dobu v domě. Předvést je bude asi problém, ale pro brzké vyřešení případu uděláme maximum,“ slíbil Marák.