„Na řadě míst u nehod byla silně namrzlá vozovka a hasiči opakovaně žádali správce komunikací o ošetření silnic,“ upozornil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Právě ledovka má na svědomí první nehodu, která se stala kolem půl sedmé ráno za Novou Dědinou ve směru na Kvasice. „Jeden z našich kolegů zastavil ráno cestou do směny u vážné havárie osobního auta značky Peugeot,“ přiblížil Mitáček.

Hasič podle něj ihned kontaktoval operační středisko a nahlásil událost s tím, že ve voze je zaklíněná osoba v bezvědomí. Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem.

„Čtyřiadvacetiletá řidička nezvládla jízdu na namrzlé vozovce a havarovala mimo silnici. Tam narazila bokem do stromu a zůstala ve vraku auta,“ popsal mluvčí.

Přítomný hasič mladé ženě před příjezdem posil poskytl první pomoc a podařilo se mu ji probrat nakolik, že s ním dokázala komunikovat. Po dojezdu jednotky byla řidička vyproštěna a předána do péče přivolané posádky zdravotnické záchranné služby.

„Žena utrpěla otřes mozku, který se dá klasifikovat jako středně těžký. Sanitka ji odvezla na chirurgickou ambulanci nemocnice v Kroměříži,“ upřesnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Hasiči po odjezdu zdravotníků zajistili vrak auta proti požáru a úniku provozních kapalin a místo předali policii.

Hned dvě osobní auta se pak střetla dvacet minut po sedmé hodině ráno mezi Lutopecnami a Zlobicemi. „Jeden vůz se po srážce převrátil na bok. Účastníci nehody byly z vozů venku a kroměřížští hasiči se věnovali zajištění vraků proti případnému požáru a úniku provozních kapalin,“ osvětlil mluvčí hasičů Mitáček.

Jen o pár minut později museli hasiči z Kroměříže opět vystříhávat osobu z vozu, který boural mezi Kvasicemi a Střížovicemi. „Po havárii došlo ke zranění dvou osob. Jedna zůstala ve vraku auta zaklíněná a hasiči ji museli vyprostit,“ přiblížil Mitáček.

Všechny zraněné hasiči postupně předali do péče zdravotníků, největší péči potřebovala právě zaklíněná žena. „Devětadvacetiletá spolujezdkyně utrpěla vážné poranění hlavy a mozku. Byla vrtulníkem transportována na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Olomouci,“ vysvětlil mluvčí záchranky Olšan.

Hasiči poté vrak vozu opět zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin.