„Již po třetí hodině ranní jsme měli hlášenu ledovku na Valašskokloboucku, první nehoda byla u obce Petrůvka, kde skončilo vozidlo mimo vozovku," uvedla krajská mluvčí Javorková.

Podle ní mimo vozovku zůstalo po osmé hodině ráno, i vozidlo, mezi obcemi Míškovice a Mysločovice, které bylo převráceno na střeše. „V době příjezdu hasičů na místo události, nebyla již řidička ve voze, byla poté záchranáři převezena do krajské nemocnice ve Zlíně. Po zajištění vozidla, předali profesionální hasiči z Otrokovic kteří zde zasahovali místo policistům," popsal nehodu mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Další dopravní nehoda s lehkým zraněním řidičky, která se podobala té u Míškovic, byla v katastru obce Bzová, u odbočky ke kamenolomu. Zde kromě hasičů a zdravotních záchranářů zasahovali profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod. „I tady byla řidička v době příjezdu hasičů mimo vozidlo a skončila v péči zdravotních záchranářů," doplnil Netopil. Informaci o tom, že i zde bylo vozidlo převráceno na střeše, zatím nepotvrdil.

Nejvíce se bouralo na Valašskokloboucku a Vsetínsku. Zde došlo na trase Vsetí- Valašské Meziříčí u obce Jablůnka ke třem dopravním nehodám. „Jedna byla na této trase ve směru Vsetín-Valašské Meziříčí, jedna na opačné trase," zmínil mluvčí krajských hasičů.

Na Valašskokloboucku havarovala osobní vozidla zejména v okolí Slavičína. „Zaznamenali jsme nehodu v obci Šanov na Slavičínsku a ve Slavičíně – Hrádku a také v obci Lipina na Valašskokloboucku," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Podle ní další nehody byly také na Hornolidečsku.

„V kalendáři je již datum 4. prosince, není tedy nic neobvyklého, že jsou mrazíky a náledí. Řidiči by proto měli s touto situací na silnicích počítat a přizpůsobit svou jízdu stavu a povaze vozovky. Měli by být na svých cestách opatrní," zdůraznila krajská mluvčí policie Lenka Javorková. Připomněla také povinnost zimní výbavy. „Od prvního listopadu platí povinnost mít zimní pneumatiky na celém území České republiky v případech, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo vzhledem k povětrnostním podmínkám lze takové jevy předpokládat. Například dnes nastala situace, kdy tuto povinnost musí řidiči splnit," upozornila Lenka Javorková