Řidič se svým vozem narazil do vlaku z boku. Souprava ho chvíli tlačila před sebou a pak jej odhodila za přejezd do sloupů vedení. „Na nárazníku lokomotivy zůstaly páté dveře z vozu a strojvedoucí zastavil vlak rychlobrzdou,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Zatímco šestačtyřicetiletý řidič vyvázl z havárie bez zranění, jeho o rok mladší spolujezdec však zůstal uvnitř velmi zdemolovaného vozu zaklíněný.

„Protože výjezdový speciál zůstal stát zablokovaný za přejezdem, povolal velitel zásahu další jednotky. Hasiči mezitím museli k vraku auta přenést celý komplet vyprošťovacího zařízení přes zastavený vlak,“ popsal mluvčí.

Dodal, že pak společně s hasiči ze Zlína a Otrokovic postupně odstřihli střechu auta a začali uvolňovat zaklíněnému muži nohy.

„To se podařilo velmi rychle pomocí dvou vyprošťovacích hydraulických sad. Okamžitě si pak muže do své péče převzala připravená posádka zdravotníků, která jej po nutném ošetření ho odvezla do nemocnice ve Zlíně,“ sdělil dále Mitáček.

Dopravní nehoda zcela zablokovala průjezd na hlavním silničním tahu I/50 a zastavila také provoz na železnici. Na objízdné trasy je musela odklánět hlídka městské policie. Odstraňování následků nehody trvalo několik hodin.