Vyžádala si tři zraněné. Řidič dodávky totiž přehlédl práce na dopravním značení, narazil do tažného vozíku s blikající šipkou a srazil opodál stojícího pracovníka.

„Řidič auta, které rozváží bagety, neregistroval zúžení vozovky, přehlédl šipku, která na něj upozorňuje, a narazil do auta i pracovníka, který upravoval vodorovné dopravní značení,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Dodávka po střetu pokračovala v jízdě ještě dalších třicet metrů, než se zastavila o svodidla. Středně těžce byli zraněni tři lidé.

„Devětačtyřice­tiletý muž utrpěl otřes mozku a poranění pánve. Další, jednadvacetiletý muž, má zhmožděný hrudník a kyčel, poslední účastník v podobném věku si pak poranil hlavu,“ upřesnil mluvčí krajské záchranky Pavel Olšan s tím, že všichni zranění byli převezeni do kroměřížské nemocnice.

„Doprava byla během šetření nehody odkloněna na souběžnou komunikaci,“ dodal za policii Jihomoravského kraje Pavel Šváb.

Od střetu u Bezměrova ale neuplynula ještě ani hodina, když byly složky integrovaného záchranného systému přivolány k další kolizi, tentokrát u Medlova. „Srazila se tam dvě osobní auta a zranili se dva lidé,“ konstatoval Mitáček. Tentokrát došlo i na dítě.

„Dolní část zad a pánev si poranil patnáctiletý spolujezdec. Proto byl záchrankou převezen do nemocnice. Třiačtyřicetiletá matka má poraněné rameno a po ošetření zůstala na místě,“ doplnil za záchranku Olšan.