Jedna z nich se pak hned ráno stala na dálnici D1 nedaleko Žalkovic, kde skončilo mimo vozovku osobní auto: zatímco jeho řidič vyvázl nezraněn, spolujezdkyně takov štěstí neměla a skončila v nemocnici.

„Na místo ohlášené dopravní nehody na dálnici D1 u obce Žálkovice vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kroměříž a Holešov šest minut před půl devátou ráno. Podle oznamovatele se auto nacházelo mimo komunikaci, což potvrdil i velitel zásahu," konstatoval krajský mluvčí hasičů Libor Netopil. Jednalo se podle něj o vůz značky Opel, který sjelo do příkopu.

„Cestovali v něm dvě lidé,. řidič zranění neutrpěl, spolujezdkyně byla odvezena záchrannou službou k další kontrole do nemocnice," potvrdil mluvčí.

Na místě už pak zůstala jen jednotka kroměřížských hasičů kvůli zajištění protipožárních opatření a kontrole, zda nedošlo k úniku provozních kapalin.

Další havárie řešili záchranáři u Provodova na Zlínsku, kde skončil na střeše osobní Renault, a na Uherskohradišťsku, tam pro změnu narazilo u Maršova nedaleko Uherského Brodu auto do stromu. V prvním případě se řidičce nic vážného nestalo, šofér druhého auta utrpěl středně vážné zranění a skončil v péči zdravotníků.