Dělníci tam totiž řezali složené klády dřeva a během práce se jedna z nich uvolnila a zavalila jednoho z mužů. Šedesátiletý muž skončil se středně těžkým zraněním v kroměřížské nemocnici.

„Utrpěl poranění horní a dolní končetiny. Kláda zasáhla rameno a kyčel, muž byl převezen na chirurgickou ambulanci do kroměřížské nemocnice. Jednalo se o středně těžší poranění," konstatoval v pondělí pro Kroměřížský deník mluvčí záchranné služby Petr Olšan.

Podle dostupných informací došlo k nehodě přímo při práci. Zraněného muže se naštěstí jeho spolupracovníkům podařilo vyprostit ještě před samotným příjezdem záchranářů.

„Při řezání dřevěných klád došlo k uvolnění jedné z nich a ta muže zavalila," vysvětlil krajský mluvčí hasičů Libor Netopil.

Jednotka hasičů asistovala zdravotníkům při ošetření zraněného a pomohli s jeho transportem do sanitního vozu, který ho převezl do nemocnice. V pondělí odpoledne už byl zraněný podle mluvčí kroměřížské nemocnice Veroniky Klímové mimo ohrožení života.

Z následků pracovního úrazu se bude podle odborníků léčit asi tři měsíce.

„Utrpěl několik zlomenin, jedná se o středně těžká zranění," potvrdila Veronika Klímová. Okolnosti celého případu už vyšetřují podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové také kroměřížští kriminalisté.