Zatímco už v úterý pomáhali seniorovi, který se propadl do dvoumetrové hloubky anglického dvorku u krytého bazénu, tentokrát vyráželi na pomoc pro změnu muži, který se topil v řece Moravě, přímo pod hlavním silničním mostem Karla Rajnocha.

"Operační středisko městské policie oznámilo v 18.35 hasičům, že pod mostem v Kroměříži se topí muž. Na místo vyrazila profesionální jednotka z Kroměříže s jedním zásahovým vozidlem včetně lodního přívěsu," řekl za krajské hasiče Roman Žemlička.

Zatím není zcela jasné, jak se muž do vody vlastně dostal.

"Hasiči při příjezdu uviděli v řece pohybující se tělo. I s vozem proto rychle projeli po Švabinského nábřeží k mostní lávce pro pěší a protože nebyl čas na přípravu člunu, jeden z hasičů se v suchém oděvu se záchrannou vestou vnořil do rozvodněné řeky a plaval naproti tonoucímu," vylíčil dramatické chvilky mluvčí hasičů.

Záchranář byl svými kolegy jištěn na laně a tonoucího muže se mu podařilo ve vodním toku zachytit a vytáhnout na břeh.

"Hasiči jej pak předali do péče zdravotnické záchranné služby, muž byl při vědomí," dodal Roman Žemlička a poznamenal, že hasiči jsou sice cvičeni na nejrůznější situace, plavání v šeru, silném proudu, ale při teplotě vody kolem dvanácti stupňů Celsia dokonale prověřilo jejich odolnost a připravenost. (hed)

Senior se propadl do hloubky dvou metrů
Senior se v Kroměříži propadl roštem, zachraňovat ho museli hasiči