Až šest měsíců léčby. To jsou první prognózy lékařů, kteří ošetřili vážně zraněného motorkáře. „Pětatřicetiletý muž na mokré cestě nepřizpůsobil rychlost, vyjel z cesty a narazil do sloupu veřejného osvětlení,“ popsala mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Přitom utrpěl těžká zranění, se kterými ho záchranáři odvezli do zlínské nemocnice. „Řidič si při nehodě způsobil otřes mozku a zlomeninu stehenní kosti. Během transportu se stav pacienta výrazně zhoršil, lékař proto rozhodl o jeho hospitalizaci na ARO,“ vysvětlil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Vrtulník letecké záchranné služby přivolali na pomoc záchranáři do Holešova. Tam se totiž velmi vážně zranil čtrnáctiletý chlapec, který jezdil na čtyřkolce.„Okolo poledne se vydal společně se svým otcem a jeho známým, který vlastní motorovou čtyřkolku, do areálu cihelny,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Chlapec si však pod dohledem dospělých nenasadil ani přilbu. „Během jízdy na nerovném a bahnitém terénu se i s čtyřkolkou převrátil. Ta ho při pádu srazila k zemi,“ upřesnila Kyšnerová.

Chlapec byl velmi vážně zraněný, a proto pro něj letěl vrtulník, který jej transportoval do olomoucké nemocnice.´„Pacient utrpěl těžké poranění hrudníku a plic,“ upřesnil mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Chlapec je podle něj nyní stabilizovaný, v umělém spánku a dýchá pomocí přístrojů.„Není v přímém ohrožení života, nicméně podle lékařů je jeho stav i nadále velmi vážný,“ dodal Havrlant.Otec a majitel čtyřkolky je nyní podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Případem se zabývají kroměřížští kriminalisté.

Šárka Šarmanová, Jana Rohanová