„Muž jel na malém motocyklu po účelové komunikaci ze Střílek směrem na Koryčany. Když chtěl přejet hlavní cestu a pokračovat dál, nerozhlédl se a vjel do cesty autu přijíždějícímu zprava,“ popsala Blanka Králová z kroměřížské policie.

Předním kolem motorky přitom narazil do levého boku auta a střetu už nezabránil ani šofér, který začal intenzivně brzdit. „Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista těžká zranění, se kterými se bude léčit asi čtyři měsíce. Po kolizi byl převezen do nemocnice do Kyjova, nikdo jiný se nezranil,“ pokračovala Králová.

U řidiče vozu ještě přivolaní policisté provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Motorkář ji vzhledem k vážnému stavu absolvovat nemohl a byl mu tedy nařízen odběr krve. „Hmotná škoda se vyšplhala na pětadvacet tisíc korun,“ doplnila Králová.

Další vyšetřování nehody však podle Králové ukázalo, že motocyklista cestoval na stroji, který nebyl schválen pro provoz na pozemní komunikaci. „Řidič neměl na hlavě ani ochrannou přilbu a navíc měl na motocyklu v době nehody připevněnou registrační značku, která původně patřila někomu jinému,“ dodala Králová.