„Čelně narazil do protijedoucího lesního traktoru s radlicí a přívěsem,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Motocykl podle něj po nárazu pokračoval v jízdě a zastavil se až po sto metrech v poli. Profesionálové z Morkovic posílení dobrovolnými hasiči z Koryčan pomohli s jeho odklízením a zajistili místo proti požáru.

Zdravotníci z Kyjova mezi tím bojovali o život pětatřicetile­tého muže.

„Svým těžkým zraněním však na místě podlehl, a to i přes čtyřicetiminutovou snahu lékařů o oživení,“ informoval Mitáček.

Podle samotných záchranářů se muži už nedalo pomoci, přestože mu svědkové nehody ihned po srážce poskytli první pomoc: až do příjezdu sanitky muže resuscitovali.

Zdravotníci muže už nezachárnili

„Zdravotníci si poté od svědků okamžitě převzali oživovací pokusy a pokračovali v resuscitaci. Motocyklista utrpěl mnohačetná poranění, byl v bezvědomí a nedýchal,“ upozornila mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Zasahující lékařka podle ní nejdříve zajistila dýchací cesty a napojila muže na umělou plicní ventilaci.

„Zdravotníci stále pokračovali v zevní masáži srdce, do žíly zraněnému podávaly léky a monitorovali jeho srdeční činnost,“ doplnila Zuchová. Přes veškerou snahu však motorkář svým četným zraněním podlehl.

Při zásahu všech tří složek integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost na Koryčany.

„Policisté dopravu na místě řídili kyvadlově,“ potvrdila za zlínskou policii Marcela Hábová.

Orientační dechová zkouška u traktoristy podle ní neodhalila přítomnost alkoholu, zda byl pod vlivem mrtvý motocyklista se však zatím neví.

„Prozradí nám to až pitva, která byla nařízená,“ uzavřela Hábová.