Dva vozy skončily v řece. V jednom případě šlo o luxusní BMW X6. Zdravotníci ošetřili celkem pět zraněných lidí.

Zlínský kraj pokryla ve středu odpoledne mlha hustá jako mléko. A to se právě neblahým způsobem začalo podepisovat i na haváriích. Krátce po třetí odpoledne se v křižovatce u Martinic na Kroměřížsku se srazila dvě auta. Náraz jedno z aut odhodil mimo cestu. „Jeden lehce zraněný pasažér zůstal sedět ve voze a hasiči mu nasadili krční fixační límec. Druhého zraněného, který byl v šoku, umístili hasiči do svého zásahového speciálu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Nedaleko centra Zlína zase havaroval tahač, který odtahoval další připojené nákladní auto. Vůz projížděl velmi úzkou uličkou a zapadl do rozmáčeného podloží. „Hasiči připojili soupravu na řetězy a následně jí vytáhli zásahovým speciálem na zpevněnou část komunikace. Při výjezdu na hlavní silnici soupravu doprovodili jak hasiči, tak i policisté, kteří pomáhali s uvolňováním průjezdu,“ uvedl mluvčí.

Další nehoda se stala i v Babicích na Uherskohradišťsku. Tam se srazil náklaďák s osobním autem. Naštěstí nikdo nebyl zraněn a hasiči tak jenom pomohli s úklidem střepů i úlomků částí aut.

Série nehod pokračovala i včera. A začalo to hned krátce po čtvrté ráno v Kunovicích. Tam skončil v řece Olšavě řidič se svým luxusním BMW X6. „Hasiči se oblékli do suchých potápěčských obleků a vozidlo v chladné vodě zajistili proti pohybu v řece. Na pomoc si velitel zásahu nechal vyslat speciální vyprošťovací vůz, který auto vytáhl na břeh,“ popisoval dále mluvčí hasičů Ivo Mitáček. Ani ne za dvě hodiny vyráželi hasiči z Uherského Hradiště znovu k nehodě. Tentokrát do Hluku, kde auto skončilo mimo silnici. V tomto případě nebyl zásah až tak náročný. Jednotka pouze zajistila vůz proti požáru.

Tři zraněné si vyžádal střet mezi dvěma vozy ve Zlíně-Loukách. Sanitky je všechny převezly do nemocnice. „Doprava mezi Loukami a Tečovicemi však byl zcela zastavena,“ vysvětlil mluvčí.

Zledovatělá cesta potrápila řidičku, která projížděla Janovou na Vsetínsku. „Žena svůj vůz nezvládla a skončila ve vodě Vsetínské Bečvy. Naštěstí se jí nic nestalo a sama z vraku vylezla ven,“ poznamenal Mitáček. Hasiči opět nasadili speciál a auto vytáhli zpět na silnici.