Jeho vůz čelně a plnou silou narazilo do vzrostlého stromu. Těžce zraněný zůstal ve vraku zaklíněný. Navíc jeho auto sjelo do lesa a ze silnice nebylo prakticky vidět. Nebýt všímavého cyklisty, jen těžko lze říct, kdy by se k mladému muži dostala pomoc.

Krátce po jedenácté v noci se na linku 112 ozval muž s tím, že nedaleko Lukovečku je v lese havarovaný vůz a v něm těžce zraněný řidič. Auto přitom objevil zcela náhodou. „Cyklista jel po havárií stejnou silnicí a na cestě si všimnul úlomků od auta. A pak uslyšel z lesa naříkání,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na místo se hned sjíždějí nejenom hasiči, ale i policisté a záchranáři. Bylo nutné rychle jednat. Mladík měl totiž velmi vážná krvácivá zranění. Jenomže v totálně zdemolovaném autu zůstal zcela zaklíněný. „Hasiči si postupně připravili sadu speciálního hydraulického nářadí a začali uvolňovat sevření. Totálně zdemolovaná přední strana auta se totiž ukázala jako složitý problém. Hasiči museli postupovat velmi opatrně, a tím i pomalu. Po malých částech odstřihávali jednotlivé díly karoserie i plastů. Řidič byl přitom celou dobu při vědomí a jeho bolest musel tlumit lékař medikamenty,“ vysvětlil mluvčí hasičů.

Po hodině a čtvrt se podařilo záchranářům zraněného vytáhnout. Ihned jej zdravotníci naložili na nosítka a přenesli do sanitky. Muž potřeboval rychlý převoz do nemocnice. „Jeho stav byl kritický. Utrpěl mnohočetná poranění a velké krevní ztráty. Lékař jej proto uvedl do umělého spánku,“ uvedla dále mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Hana Polešáková.

Mladík nakonec skončil v olomoucké fakultní nemocnici, kam jej transportoval vrtulník. „Lékaři pacienta operovali. Měl vážné poranění hrudníku, hlavy a nohou. Nyní je v umělém spánku a podle lékařů je jeho stav vážný,“ informoval včera odpoledne mluvčí olomoucké nemocnice Egon Havrlant.

Z jakých důvodů mladík havaroval, nyní zjišťují policisté. „Jednou z možných variant je ta, že mohl za volantem usnout,“ vysvětlil mluvčí zlínské policie Josef Havela. Podle stop, které na silnici zůstaly, totiž mladík z ničeho nic strhnul řízení doprava.