„Krátce před šestou hodinou havaroval za Zlobicemi ve směru na Bojanovice třiadvacetiletý řidič Škody Felicie. Nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a vyjel vpravo mimo cestu, kde v příkopu narazil do betonového propustku u místního hřbitova," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Mladík naštěstí vyvázl z nehody bez zranění, pokusil se ale havarované auto z příkopu sám vyprostit a vůz začal hořet, do akce tak museli i hasiči.

„Už při příjezdu k místu viděli sloup kouře, plameny šlehající z motorového prostoru a interiéru pak dávaly jasně najevo, že na záchranu auta je pozdě. K likvidaci požáru hasiči použili jeden vysokotlaký proud," konstatoval jejich krajský mluvčí Libor Netopil.

Při vyprošťování auta podle něj došlo k požáru pravděpodobně vlivem zkratu na poškozené elektroinstalaci.

„Přivoláni dopravní policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu provedením dechové zkoušky. Na vozidle vznikla předběžná škoda deset tisíc korun, na betonovém propustku a poškozené komunikaci pak šest tisíc korun," vyčíslila policejní mluvčí. Dodala, že řidič navíc přišel i doklady, peněženku a notebook, které shořely v autě.