Osmačtyřicetiletý nájemník se společně se svou o dva roky mladší družkou zrovna vracel domů. Oba posilněni alkoholem se začali dohadovat s ženou a jejím manželem.

Bodem sváru byl pes Uherkových, který se podnapilému páru znelíbil. „Spory si vyřizovali nejdříve slovně a poté i fyzicky. Nakonec muž dotyčné ukousl jeden článek prstu, který přivolaná hlídka městské policie našla před domem,“ informoval ředitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.

Opilý výtržník byl podle šéfa strážníků agresivní i vůči policistům, také jeho manželka ho neméně rázně hájila. Strážci zákona proto oběma nasadili pouta a odvezli je na záchytnou stanici.

„Zásah byl skutečně komplikovaný. S podezřením na trestný čin ublížení na zdraví byl případ předán vyšetřovateli státní policie,“ upozornil Skřebský.

A ta začala jednat už v pondělí. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví a výtržnictví,“ potvrdila Deníku mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Podle napadené ženy dotyčný muž dělal problémy velmi často. „Věčně chodil opilý, v místnosti na kola měl ukryté plynové bomby, ačkoli nic takového v domě být nesmí. Ale to bylo pořád něco,“ vysvětluje Uherková.

Muže prý s manželem podezřívají, že jim ukradl ze zamčeného sklepa slivovici.

„Naše fena Darynka byla vůči nim od začátku ve střehu. Ve chvíli napadení byla venku s manželem, který mluvil s naší bytovou důvěrnicí a dalšími lidmi, kteří tam s sebou také měli psa,“ vzpomíná na nepříjemné chvilky dvaašedesátile­tá žena.

Na balkóně prý zrovna skládala prádlo, když si všimla přicházejících. Už zdálky podle ní bylo vidět, že muž vrávorá, tak přes okno varovala manžela na druhé straně domu.

Problémový nájemník podle Zdeny Uherkové následně k jejímu muži skutečně přišel.

„Zvedl ruku, jako by chtěl manžela či psa uhodit, což si muž nenechal líbit a ptal se, co to má znamenat. Pak se začali dohadovat, to už jsem tam utíkala jen v podprsence a kraťasech,“ popsala v pondělí Deníku Uherková.

Podnapilý muž údajně staršího souseda se psem nechtěl pustit do domu a začali se rvát v malém prostoru mezi vstupními dveřmi a dveřmi od chodby.

„Vrazil manželovi pěstí, ten mu to oplatil a když jsem přiběhla, dal pěstí do obličeje pro změnu mně. Pak se to semlelo hodně rychle, najednou padal na zem a mě táhl s sebou za ruku. Bila jsem ho pěstí a do zad mi bušila jeho družka. Pak si strčil můj prst do pusy a skousl,“ vylíčila napadená.

Rvačka tím ale podle Uherkové neskončila. Protivníci stále křičeli jeden na druhého, pak opilý muž ženu hodil mezi dvě zaparkovaná auta a začal ji škrtit.

„Manžel ho odtrhl a vzápětí přijela městská policie. Mě naložili do sanitky a odvezli na pohotovost. Ukazováček mi ukousl těsně pod nehtem. Doktor řekl, že zachránit už nepůjde, protože by se mi tam mohla dostat infekce. Tak odřízl ještě kousek a zašil,“ povzdechla si žena. Dodala, že na krvavý konflikt tak bude mít do smrti upomínku.

Přiznala ale, že bez újmy na zdraví ovšem nevyvázl ani útočník. Manžel napadené totiž sebe i ženu přes svůj vysoký věk bránil dost razantně.

„Jednu chvíli byl ten chlap celý od krve, nevím jestli jsem mu rozbil hlavu já nebo si ji rozbil sám když upadl. Ale jak pak manželka neměla prst, už mi to bylo jedno,“ podotkl manžel Zdeny Uherkové.

Jeho žena dostala několik injekcí a nyní užívá tři prášky denně. Některé od bolesti, jiné proti infekci.

„Když to mám říct na rovinu, pokud nepůjde sedět on, tak půjdu sedět já,“ pokrčil rameny muž.

Vyjádření nájemníka, který měl podle tvrzení Uherkových celý spor vyvolat, se v pondělí Deníku sehnat nepodařilo: nebyl doma. V krajním případě mu ale může hrozit trest v podobě až tří let ve vězení.