„Došlo při ní ke střetu mezi osobním autem a cyklistkou. Třicetiletá žena na kole jela směrem k Milíčovu náměstí a stejným směrem jel také řidič Renaultu Megane Scenic bílé barvy," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž nejprve zastavil u přechodu pro chodce, aby lidé mohli přejít, a pak v křižovatce odbočil doprava do ulice Šafaříkova. „Právě v tuto chvíli došlo ke střetu, při kterém cyklistka upadla na zem a lehce se zranila. Na pomoc jí přispěchalo několik lidí," podotkla mluvčí.

Případ řeší kroměřížští dopravní policisté a hledají svědky, kteří na místě poskytovali zraněné první pomoc nebo událost viděli. „Kontaktovat nás mohou na bezplatné lince 158 nebo na telefonním čísle dopravních policistů 735 780 170," dodala Simona Kyšnerová.

Druhá havárie je už staršího data. Podle policie k ní došlo v časovém rozmezí od pátku 26. srpna do pondělí 29. srpna na železničním přejezdu před Nětčicemi ve směru od Litenčic. „Neznámý řidič nezjištěného vozidla jedoucí k Nětčicím tam při přejíždění železničního přejezdu zdeformoval závěrnou betonovou zídku na upevnění pryžových dílců a poškodil také samotný pryžový dílec," konstatovala policejní mluvčí.

Kromě toho neznámý motorista způsobil také poměrně hluboké vrypy v povrchu silnice, škoda byla vyčíslena na částku sto třicet tisíc korun. „V souvislosti s poškozením přejezdu a silnice hledáme očité svědky události. Kontaktovat nás mohou opět na lince 158 nebo na tomtéž čísle dopravních policistů jako v předchozím případě," uzavřela Simona Kyšnerová.