„Muž měl štíhlou, asi sto sedmdesát centimetrů vysokou postavu a hnědé zvlněné, středně dlouhé vlasy. Byl delší dobu neoholený, měl narezlý knír, prošedivělé strniště a celkově byl spíše zanedbaného vzhledu,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Na sobě měl podle Malenovské černou péřovou bundu s červenou podšívkou, tmavě modré šusťákové kalhoty s nápisem Nike a modré látkové kotníkové boty s trikolorou značky Concord, známé jako finky. „Pod péřovou bundou měl ještě šusťákovou bundu v kombinaci fialové, bílé a zelené barvy a bílé froté tričko s modrým límečkem,“ pokračovala Malenovská.

Zároveň však podotkla, že mrtvý u sebe neměl žádné doklady a policistům se stále nepodařilo vypátrat, o koho vlastně šlo. „Kriminalisté se proto rozhodli zveřejnit fotografii jeho obličeje i oblečení, které měl na sobě. Pokud někdo muže na fotografii pozná, může volat na telefonní číslo 974 675 417 nebo na linku 158,“ uvedla Malenovská.

Dodala, že policisté prozatím neznají přesnou příčinu, proč nešťastník zemřel. Proto byla nařízena soudní pitva, je však pravděpodobné, že ho srazil projíždějící vlak.