„Událost ohlásila příslušnice městské policie, která kolem projížděla cestou z práce,“ poznamenal šéf kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.

Když totiž policistka v civilu projížděla inkriminovaným úsekem, všimla si na vozovce ležícího muže.

Za chvíli se na místo dostavila také hlídka strážníků, která se nacházela nedaleko.

„Jeden z nich prováděl masáž srdce a další zraněného uložil do stabilizované polohy. Policistka se před těmito úkony spojila se záchrankou,“ vysvětlil Skřebský.

Po pár minutách dorazili na místo zdravotníci a deset minut po deváté lékař konstatoval smrt.

„Chodec byl těžce poraněný, utrpěl mnohačetná zranění hlavy a hrudníku,“ upřesnila za krajskou záchranku Hana Polešáková.

Během vyšetřování nehody byla silnice uzavřena. „S hlídkou dopravního inspektorátu, která na místo dorazila, jsme dohodli příkladnou součinnost. Strážníci odkláněli dopravu na křižovatce v ulici Jožky Silného a Hulínská a z druhé strany na objezdu,“ podotkl Skřebský.

Před jedenáctou hodinou hlídku strážníků vystřídali státní kolegové a kolem jedné byla komunikace opět zprovozněna. Podle státní policie bylo příčinou tragédie to, že řidič nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkách. V osudný večer totiž pršelo.

„Při jízdě na tlumená světla nestačil reagovat na chodce, který šel při okraji vozovky,“ upřesnila za kroměřížskou policii Barbora Balášová.