V pondělí se tam srazila dvě nákladní auta, v úterý se tam jeden náklaďák převrátil při najíždění na dálnici a v neděli o půl páté odpoledne početné statistiky rozšířila hromadná havárie hned tří osobních aut značek Škoda Fabia, Kia Rio a Volkswagen Passat.

„Jeden z řidičů jel od Popůvek směrem na Bezměrov a při najíždění do křižovatky přehlédl značku Dej přednost v jízdě,“ vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Muž pak podle ní čelně narazil do boku vozu přijíždějícího od Kojetína. Toto auto náraz odhodil vlevo, kde se srazilo s dalším, přijíždějícím od Bojanovic, a skončilo na střeše.

„Dechová zkouška u všech řidičů byla negativní. Škoda na autech je celkem tři sta tisíc korun, v převráceném voze se navíc lehce zranil řidič i jeho spolujezdkyně,“ informovala Balášová.

Oba aktéři se dostali ven sami a na místě je ošetřili záchranáři. „Sanitka je poté s lehkými zraněními převezla na chirurgii kroměřížské nemocnice,“ doplnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Na místě zasahovali také hasiči, profesionální jednotka z Kroměříže zajistila vraky proti případnému požáru a zlikvidovala uniklé provozní kapaliny. Během zásahu byla značně omezená průjezdnost.

„Nehoda tuto důležitou silniční spojnici zablokovala a doprava byla regulována hlídkou policie,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.