První nehoda se stala okolo třetí hodiny u Skaštic.

„Sedmatřicetiletý řidič motocyklu Yamaha Neos jedoucí po silnici ve směru od Kroměříže na Plešovec se zřejmě plně nevěnoval řízení. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou najel částečně mimo vozovku,“ popsala okolnosti nehody kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová a dodala, že vrátit se zpět na vozovku se muži nepodařilo. Havaroval totiž a zůstal ležet v protisměrném pru­hu.

Podle hasičů mu první pomoc poskytl pracovník zdravotnické dopravní služby. Náhodou jel kolem a byl ve správný čas na správném místě.

„Uvedl muže do stabilizované polohy. V tom momentě také na místo přijeli hasiči,“ dodal jejich mluvčí Ivo Mitáček a pochválil jednotku, že na místě byla ze záchranných složek jako první.

„Následně dorazila záchranka a pokračovala v ošetření muže,“ konstatoval Mitáček.

S vážným poraněním byl muž nakonec letecky transportován do olomoucké nemocnice.

Asi o čtyři hodiny později havarovala motorkářka. Na křižovatce ulic Nitranská a Albertova v Kroměříži jí bohužel nedal přednost mladý řidič.

„Devatenáctiletý muž za volantem osobního motorového vozidla Peugeot 306 nedal přednost v jízdě jednačtyřicetileté ženě na motocyklu Keeway Fokus jedoucí po hlavní silnici. Došlo ke střetu, při kterém se motocyklistka lehce zranila,“ komentovala policejní mluvčí.

Motocyklistce se dostalo lékařského vyšetření v kroměřížské nemocnici.

Obě nehody stále vyšetřují dopravní policisté.