Třiačtyřicetiletý řidič volva se vracel s rodinou z letní dovolené po dálnici D1 ve směru na Přerov. „Na rovném úseku mezi Kroměříží a Hulínem jej pravděpodobně přemohl mikrospánek. Ztratil nad vozem kontrolu a najel na svodidla,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška. 

Vůz se čtyřčlennou rodinou se několikrát přetočil přes střechu a skončil na střeše na poli asi patnáct metrů od dálnice.

Ze záchranářů byli na místě jako první hasiči. „Jeden dospělý a dvě děti již v té chvíli byli z auta venku. Hasič - zdravotník jim poskytl předlékařskou první pomoc,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Adam Fuksa.

Řidič ale zůstal uvnitř poničeného auta zaklíněný a k jeho záchraně museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení. „Po necelé půlhodině byl i on předán do péče zdravotnických záchranářů,“ upřesnil Fuksa.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková uvedla, že zdravotníci na místě ošetřili několik typů zranění. V případě řidiče to byly mimo jiné tržné rány. Poté zdravotníci muži nasadili krční límec a na rámu a vakuové matraci jej s hasiči transportovali do sanitky.

„Žena jako spolujezdkyně vystoupila z vozidla sama. Nárazem utrpěla, kromě dalších poranění, zlomeninu horní končetiny. V naší péči skončilo také jedno dítě, které jsme pro jistotu převezli k dalšímu vyšetření do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Zdravotníkům na tamním urgentním příjmu jsme předali také oba jeho rodiče,“ dodala Gabriela Netopilová Sluštíková.

Policie: Nepodceňujte únavu, nepřeceňujte síly!

Předběžná škoda na voze byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Policisté provedli orientační dechovou zkoušku u řidiče s negativním výsledkem.

„Mikrospánek přichází nečekaně. Apelujeme na řidiče, aby na svých cestách nepřeceňovali své síly a schopnosti při pocitech únavy. Dlouhá cestování i úmorná vedra snižují schopnost soustředění a rychlých reakcí na náhlé změny udané v silničním provozu,“ upozornil Radomír Šiška.