To je případ třeba nehody, která se minulý týden stala v Břestu. „Havarovala tam devětasedmdesátiletá řidička vozu Daewoo Tico, která si při jízdě nastavovala clonu proti slunci a nevěnovala se plně řízení,“ podotkla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Žena přes obrubník projela živým plotem i plastovou telefonní rozvodnou a nakonec najela na okrasný stromek: jak ona, tak její spolujezdec naštěstí vyvázli bez zranění.

Boural také šestatřicetiletý řidič Škody Octavie v Ratajích: ten za jízdy usnul a narazil do zaparkované Škody Fabia. „Ta byla po nárazu odhozena a narazila do zdi rodinného domu. Řidič při nehodě utrpěl lehké zranění,“ dodala mluvčí.

O Pohár města Kroměříže 2018
O Pohár města Kroměříže se v sobotu jelo už po dvaadvacáté

Další nehody řešili policisté na přelomu května a června, hledají třeba svědky střetu, k němuž došlo v sobotu 2. června dopoledne na křižovatce ulic Kotojedská, Obvodová a Moravská v Kroměříži: oba řidiči po srážce shodně tvrdili, že jeli na zelenou.

Nepříznivá statistika letos platí i celorepublikově: v květnu totiž zemřelo na českých silnicích 56 lidí, což je o 16 víc než loni. Od začátku roku si pak nehody vyžádaly už 188 obětí, což je o 27 víc než minulý rok.

Krádež nafty - ilustrační foto.
Mladí zloději si si ze skládky na Holešovsku udělali benzínku