První se stala na tříramenné křižovatce obchvatu města Holešov krátce před půl osmou. Střetla se tam dvě auta.

Osmašedesátiletý řidič Fordu Mondeo při vjezdu na tuto křižovatku z ulice Partizánská přehlédl na hlavní silnici šestatřicetiletého řidiče vozidla Citroën Berlingo, který přijížděl zleva od obce Dobrotice.

„Po nárazu byl ford odhozen na kovová svodidla. Jeho dvoučlenná posádka vyvázla bez zranění. Lehké zranění však utrpěl řidič citroënu,“ popisuje policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Škoda vznikla nejen na autech, ale i na svodidle.

Narazil do návěsu. Zřejmě se plně nevěnoval řízení, když přehlédl, že nákladní auto před ním hodlá odbočit.
Řidič se zřejmě plně nevěnoval řízení a narazil do návěsu

Bourala i třiadvacetiletá řidička auta Škoda Yeti o hodinu později v Roštíně. Na místní komunikaci, která vede do chatové oblasti, jí údajně do cesty vběhla zvěř.

„Ona proto strhla řízení vlevo, vyjela mimo cestu a narazila do stromu,“ líčí i tuto nehodu policejní mluvčí.

Naštěstí řidička vyvázla bez zranění, ale škoda na vozidle se vyšplhala na 150 tisíc korun.

Ani u jedné z těchto nehod řidič neměl pozitivní zkoušku na alkohol. Svou roli však zřejmě sehrál u třetí nehody, která se stala krátce před půl desátou v obci Rusava.

Třiatřicetiletý řidič čtyřkolky při couvání narazil do přední části zaparkovaného auta značky Hyundai Tucson. Nadýchal 0,79 promile.

„Policistům však tvrdil, že alkohol popíjel až po nehodě. Z tohoto důvodu byl převezen do nemocnice k odběru krve,“ objasňuje mluvčí. (jab)

Devatenáctiletá řidička Škody Octavie při odbočování nedala přednost sedmapadesátiletému řidiči Fordu Mondea
Mladá řidička odbočila do protijedoucího auta, skončila v nemocnici