Zmíněnou nehodu vyšetřují od sobotního odpoledne kroměřížští dopravní policisté, došlo k ní před čtvrtou hodinou na tříramenné křižovatce ulic Dolní a Krajina v Kvasicích. „Osmiletý chlapec jel na kole z kopce po vedlejší silnici a při vjíždění do křižovatky nedal přednost devětatřicetiletému řidiči Škody Superb na hlavní komunikaci,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Přestože se řidič škodovky snažil střetu zabránit, k nárazu došlo, malý cyklista čelně narazil do pravé přední části auta a pak upadl na kapotu a čelní sklo. „Utrpěl naštěstí jen lehké zranění, řidič ve vozidle zraněn nebyl. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní, na voze vznikla škoda za 40 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Při nedělní sražce autobusu a motorky nedaleko autobusového nádraží v Bystřici pod Hostýnem došlo ke zranění spolujezdkyně. Cestující autobusu vyvázli bez zranění.
Srážka motorky s autobusem v Bystřici pod Hostýnem skončila zraněním spolujezdkyně

Apelovala ale, aby s příchodem jara byli lidé na silnicích obezřetnější. „Pěkné počasí na cesty láká více cyklistů i chodců, a to i těch nejmenších, právě oni jsou přitom v silničním provozu jedni z nejohroženějších účastníků,“ upozornila mluvčí s tím, že chování dětí je často nevyzpytatelné, také ony však samozřejmě musejí dodržovat pravidla silničního provozu.

Nehoda v Kvasicích ale nebyla o víkendu zdaleka jediným výjezdem dopravních policistů. V neděli hodinu po poledni museli řešit v Kroměříži kolizi, při níž řidička pro změnu přehlédla ženu na přechodu: chodkyně při ní utrpěla středně těžké zranění. „K nehodě došlo v ulici Moravská. Dvaatřicetiletá řidička citroënu jedoucí směrem k ulici Obvodová na přechodu přehlédla osmatřicetiletou ženu přecházející od základní školy, které dal přednost protijedoucí řidič,“ vysvětlila policejní mluvčí. Při střetu chodkyně upadla na zem a záchranáři ji museli převézt k ošetření do nemocnice. „Dechová zkouška u obou účastnic byla negativní,“ dodala Simona Kyšnerová.

Čerpací stanice ve Zlíně-Loukách, kde se v sobotu ráno polil benzínem a pak zapálil dvaadvacetiletý mladík. Benzínem se polil u stojanu číslo 1.
Mladík se polil benzinem a zapálil. Prý kvůli sázce. Je v kritickém stavu

Už hodinu po sobotní půlnoci pak boural na místní komunikaci u zimního stadionu v Kroměříži devětačtyřicetiletý muž. „Za volantem peugeotu tam zřejmě vlivem podnapilosti nezvládl řízení, vyjel mimo cestu přes vyvýšený obrubník a narazil do vrat zámečnictví,“ podotkla mluvčí. Viník sice vyvázl bez zranění, nadýchal ale plných 2,39 promile a další jízdu mu proto policisté zakázali, navíc mu zadrželi i řidičský průkaz. „Na voze vznikla škoda za třicet tisíc korun, na budově zámečnictví pak za dalších dvacet tisíc,“ vyčíslila mluvčí.

Stejný faktor, tedy alkohol, pak hrál roli v nehodě, při níž havaroval na kole čtvrt hodiny před půlnocí dvaadvacetiletý mladík mezi Záhlinicemi a Tlumačovem. „Vyjel mimo cestu a skončil v příkopu. Při pádu se lehce zranil, policisté u něj naměřili 3,26 promile alkoholu. Jel navíc na kole, které nebylo osvětleno,“ shrnula Simona Kyšnerová.

Poslední ve výčtu víkendových nehod byla ta, o které Deník informoval už v neděli: řidič motocyklu Honda a jeho spolujezdkyně utrpěli lehká zranění při srážce s autobusem, k níž došlo o půl šesté v Bystřici pod Hostýnem. Na autobuse vznikla škoda ve výši dvacet tisíc a na motocyklu za plných padesát tisíc korun.

Kroměřížské děti také letos vítaly jaro, ve čtvrtek 30. března tak do řeky Moravy hodily hned několik Moren.
Děti v Kroměříži vítaly jaro, do řeky vhodily hned několik Moren

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU