K té první vyjeli policisté po osmé hodině ráno k obci Kurovice. Ve směru na Tlumačov skončila ve stromě Škoda Felicie a její čtyřiadvacetiletý řidič byl na místě mrtvý.

Čtěte zde: U Kurovic zemřel mladý řidič. Narazil čelně do stromu

O dvanáct hodin později došlo k další tragédii. Tentokrát na druhé straně regionu v Buchlovských horách na silnici I/50.

„Sedmadvacetiletý zahraniční řidič nákladního automobilu Scania s přívěsem jel ve směru od Uherského Hradiště. V úseku klesání při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se srazil s proti jedoucím automobilem Volkswagen Passat,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Dvaatřicetiletý řidič Passatu z Uherskohradišťska při střetu zemřel.

Čtěte zde: Kamion se srazil s osobákem. Řidič zemřel

Policisté dlouhé hodiny řídili provoz a usměrňovali provoz ze tří do jednoho jízdního pruhu. Příbuzným zemřelého řidiče i podezřelému řidiči byla poskytnula psychologická pomoc pracovníkem posttraumatického intervenčního týmu.

„Okolnosti dopravní nehody policie i nadále vyšetřuje,“ ujistila Kyšnerová.

Kromě těchto dvou tragických střetů se bouralo taky na křižovatce u Skaštic. Střetla se zde dodávka s osobním autem a jedna osoba se lehce zranila.

Mimo vyprošťovacích prací u nehod hasiče v regionu v pondělí zaměstnala taky série požárů. Po osmé hodině hledali původ skrytého hoření ve výškové budově v ulici Francouzská v Kroměříži. Objevili ho v elektrických rozvodech v domě. Jako příčina žhnutí drátů se nakonec ukázal samostatný rozvod k ventilátorům.

Čtěte zde: Hasiči hledali skryté hoření v jednom z domů

Druhý požár hasili před třetí hodinou odpoledne v ulici Purkyňova.

„Hořelo ve sklepě a dým zakouřil celý suterén,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček a dodal, že hasební práce trvaly asi hodinu a škoda byla odhadnuta na pět tisíc korun. Majetek za dalších dvě stě tisíc se podařilo uchránit. Požáru zřejmě vznikl kvůli závadě na elektroinstalaci.

Závada však neměl nic společného s ohněm, ke kterému hasiči vyjížděli asi půl hodiny před půlnocí do ubytovny v lokalitě Oskol.

„Už poněkolikáté zde někdo úmyslně založil požár zapálením odpadků,“ kroutil hlavou Mitáček a dodal, že jen díky včasným zásahům nedošlo k vážnější škodě. Připomněl však, že právě v této budově asi před dvěma lety shořel výtah a škoda byla odhadnuta na milion korun.

„V pondělí k místu opět vyjela cisterna se žebříkem. V sedmém patře někdo zapálil odpadkový koš a kouř zadýmil společné prostory,“ popsal Mitáček. Požár se podařilo uhasit nájemníkům.