Před polednem nezvládla své dítě uhlídat šestatřicetiletá matka v ulici Talichova v Kroměříži. Její dvouletý chlapec vjel na odrážedle přímo před projíždějící auto.

„Žena šla po chodníku s kočárkem a vedle ní jel syn. Z ničeho nic se chlapec rychle rozjel a ujížděl matce, která se jej snažila dohnat. Nereagoval ani na její volání, aby zastavil. Zcela nečekaně sjel z chodníku, projel mezi zaparkovanými auty a vjel na cestu,“ osvětlila mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.

Sedmdesátiletý řidič Mazdy, který zrovna po silnici jel, malého chlapce přes parkující vozy neviděl a srazil ho.

„Chlapec spadl na zem a udeřil se do tváře. Rychlou záchrannou službou byl převezen do nemocnice v Kroměříži,“ upřesnila mluvčí.

Asi o dvě hodiny později se podobný příběh odehrál v ulici Nádražní v Chropyni. Pětiletý chlapec jel na kole po chodníku podél silnice a na protější straně uviděl kamaráda.

„Rozhodl se cestu kolmo přejet přímo za ním. Malý cyklista si k přejezdu zvolil nevhodné místo mezi zaparkovanými vozy a ani se nepřesvědčil, jestli nejede auto,“ popsala Kyšnerová.

Chlapec si proto nevšiml jednatřicetiletého řidiče ve Fordu a vjel mu přímo pod kola. Muž neměl šanci střetu zabránit.

Pětiletý hoch neměl ani povinnou přilbu, zato štěstí měl obrovské. Utrpěl pouze lehké zranění, pro jistotu ho sanitka převezla do nemocnice v Kroměříži.

„Kroměřížští dopravní policisté ihned po nehodě provedli u řidičů orientační dechové zkoušky, které byly negativní. Dopravní nehody i nadále šetří,“ dodala Kyšnerová.