„Ze zavinění nehody, ke které došlo po třinácté hodině, je podezřelý třicetiletý řidič motocyklu Suzuki. Ten při jízdě ve směru na Uherské Hradiště nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a dopravně technickému stavu komunikace,“ uvedl mluvčí hradišťské policie Jaroslav Krejčíř. Při průjezdu zatáčkou dostal motocyklista smyk, upadl se strojem na silnici a čelně se srazil s protijedoucím osobním vozidlem značky Ford, které řídil čtyřiadvacetiletý muž. Životem za to zaplatil třicetiletý řidič motocyklu i jeho čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně. Škoda na obou vozidlech je více než tři sta tisíc korun.

K tragické srážce došlo pod horní odbočkou do Starých Hutí. Na místo vyjela také jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem.

Záchranáři již nedokázali mladé dvojici pomoct. „Hasiči zajistili vraky proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali sorbenty. Motocykl se zaklínil pod svodidla, odkud ho hasiči museli vyprostit,“ prozradil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Po dobu vyšetřování dopravní nehody policií byla doprava uzavřena asi na tři hodiny.

V letošním roce se jedná o první smrtelnou nehodu motocyklistů na území Slovácka. „Celkem letos došlo na Slovácku k devětatřiceti nehodám s účastí motocyklistů, šestadvacet z nich zavinili právě motorkáři. Došlo k jedné smrtelné nehodě, sedmi těžkým a patnácti lehkým zraněním a u čtyř případů byl prokázán alkohol,“ uvedl Krejčíř. V loňském roce policisté na silnicích Slovácka řešili sedmačtyřicet dopravních nehod za účasti motocyklistů, osmadvacet z nich zavinili právě tito řidiči. Opět došlo k jednomu úmrtí, osmi těžkým a čtyřiadvaceti lehkým zraněním a čtyřikrát byl prokázán alkohol. „Celý úsek buchlovských hor je rizikový, pokud řidiči nedodrží předepsanou rychlost. Příčinou dopravních nehod je v tomto místě většinou překročená rychlost a smyk,“ dodal Krejčíř.

„Letos už na motorce nikam nevyrážím, až na jaro. Dva mrtvé z nedělní nehody jsem neznal, je to smutné. Já se snažím jezdit co nejvíce opatrně, i když se přiznám, že ne vždy předpisově. Přítelkyně má o mě vždycky strach,“ řekl motorkář Jan Sedláček z Uherského Hradiště.