„Muž jel pravděpodobně příliš rychle a zezadu narazil do odstaveného kamionu s přívěsem. Jeho auto bylo po nárazu zcela zničeno a mladý řidič následkům nehody na místě podlehl,“ zrekapituloval neštěstí, o kterém Deník informoval už v pondělním vydání, krajský policejní mluvčí Petr Jaroš.

Policie ještě vyšetřuje, zda měl na nehodě podíl i alkohol: a pravdou je, že opilých řidičů v regionu bohužel neubývá, spíš naopak. Jen uplynulý pátek odpoledne například nachytaly hlídky na Kroměřížsku hned dva řidiče pod vlivem alkoholu.

„Odpoledne okolo půl páté nezvládla řízení čtyřicetiletá žena z obce poblíž Koryčan. Kvůli podnapilosti si spletla místo bydliště a vjela na sousedovu zahradu. Když si omyl uvědomila, chtěla se otočit a při tom narazila do hrazení hnojiště,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Žena už pak s autem ani nedokázala vyjet a tak z místa odešla, pár minut nato ji vypátrali morkovičtí policisté a naměřili jí v dechu 3,89 promile.

Dalšího opilého řidiče navíc přistihli policisté ještě v pátek krátce po půl osmé večer v Kroměříži. Čtyřiačtyřicetiletý muž za volantem Škody Fabia ve Spáčilově ulici nadýchal 2,54 promile, kromě toho nebyl ani za jízdy připoután.

„Oba řidiči se přiznali, že před jízdou pili alkohol, nyní jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ podotkla policejní mluvčí.

Další drsnou havárii pak vyšetřují policisté od noci na úterý: půl hodiny po pondělní půlnoci totiž havaroval na dálnici D55 třiatřicetiletý muž za volantem Peugeotu 608.

„Jel směrem od Hulína na Otrokovice a při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou vlivem únavy usnul a vyjel vpravo mimo vozovku na travnatý pás na začínající kovová svodidla,“ popsala Simona Kyšnerová.

Auto se převrátilo do příkopu, od kterého se odrazilo a po kotrmelcích přes svodidla skončilo v pravém jízdním pruhu otočené směrem na Hulín.

„Řidič utrpěl pouze lehké zranění a naštěstí hned auto opustil a odešel za zábrany, jen pár minut nato totiž do havarovaného vozu narazil nákladní Fiat Ducato,“ upozornila policejní mluvčí.

Náklaďák do totálně zdeformovaného osobního auta narazil pravou přední částí, jeho řidič vyvázl bez zranění a také dechové zkoušky na alkohol byly u obou účastníků negativní.

„Na peugeotu ale vznikla předběžná škoda za sto tisíc a na fiatu dokonce za tři sta tisíc korun. Obě nehody nadále řeší kroměřížští dopravní policisté,“ dodala mluvčí.