„Řidič dodávky havaroval mimo komunikaci, kde narazil do zdi rodinného domu a auto se převrátilo na bok,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Jako první podle něj k nehodě dorazili dobrovolní hasiči z Koryčan, kterým se podařilo zraněného řidiče vyprostit přes čelní sklo. Následně si ho do své péče převzala posádka přivolané zdravotnické záchranné služby, která ho odvezla do nemocnice.

Na místo přijela také jednotka profesionálních hasičů z Morkovic a v rámci mezikrajské výpomoci se k nehodě vydali i profesionálové z Kyjova. „Velitel zásahu ohlásil, že havarovaná dodávka je převrácená na bok i s nákladem léků. Vyžádal si proto ještě výjezd vyprošťovacího speciálu, který byl vyslán ze stanice profesionálních hasičů Kroměříž,“ upřesnil mluvčí.

Kolem místa zásahu podle něj byla částečně omezena doprava a hasiči ji pomáhali regulovat. Namrzlou vozovku, která měla na nehodě pravděpodobně podíl viny, posypali solí.

„Vrak hasiči zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin. Po dojezdu vyprošťovacího vozu byla havarovaná dodávka převrácena zpět na kola a místo nehody si převzala policie, která událost vyšetřovala,“ uzavřel Mitáček.