K dopravní nehodě osobního auta a cyklistky v Bezměrově dorazili kroměřížští profesionální hasiči v 15.36 hodin. V době jejich příjezdu už byla zraněná cyklistka v péči záchranářů, pomohli tak pouze s jejím naložením do sanitky a předali místo události policistům," poznamenal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Jak ale velitel zasahující jednotky zjistil, jako první se zraněné ženy ujal jeho kolega.

"Velitel družstva stanice Kroměříž nadpraporčík Jiří Konopčík byl očitým svědkem nehody. Ujal se cyklistky, která krvácela v obličeji a měla i další povrchová zranění na těle," konstatoval mluvčí.

Řidič osobního auta se mezitím snažil zavolat na tísňovou linku zdravotnické služby, kvůli stresu ale nebyl schopen s operátorkou tísňové linky komunikovat.

"Pan Konopčík si telefon převzal, upřesnil operátorce místo nehody, celkovou situaci a popsal zjištěný rozsah zranění. Po předání potřebných informací se dále věnoval zraněné ženě, zkontroloval, zda nedošlo k poranění páteře, ošetřil jí krvácející ránu na obličeji a spolu s řidičem ji přenesl mimo komunikaci, kde se o ni staral až do příjezdu záchranářů," dodal Libor Netopil.

Zraněnou ženu pak odvezli zdravotníci do nemocnice k dalšímu vyšetření, příčiny srážky vyšetřuje policie. (hed)