Kolize se stala po čtvrté hodině odpoledne ve chvíli, kdy z vedlejší silnice směrem od Kostelan vyjížděl řidič osobního auta Peugeot. Jeho šofér nejprve zastavil na značce STOP a poté se rozjel na hlavní cestu. „V tu chvíli se velkou rychlostí přiřítilo po hlavní další auto, jehož řidič dupl na brzdy a dostal se do smyku. Tím do druhého auta narazil, ačkoli už bylo na své straně vozovky,“ popsali přímo na místě očití svědci.

Při nehodě se lehce zranila cestující z vozidla, které zřejmě nehodu kvůli nepřiměřené rychlosti a také sjetým pneumatikám zavinilo. Lékařské ošetření však odmítla, stejně jako odběr krve na přítomnost alkoholu i test na drogy. „Čtyřiatřicetiletá žena je přitom podezřelá, že vozidlo sama řídila. A to i přes to, že měla v dechu více než půl promile alkoholu, nemá řidičský průkaz a navíc nesmí do konce roku 2010 usednout za volant,“ podotkla kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Policie prošetřuje, zda nemohl řídit druhý cestující, který však také nechce říci pravdu. „On měl v dechu ani ne jednu desetinu promile,“ doplnila mluvčí Malenovská.

Kdo skutečně nehodu zavinil a vozidlo přijíždějící po hlavní silnici řídil, však policisté stále vyšetřují. Škodu prozatím vyčíslili na více než dvě stě tisíc korun