"Poplach jednotce profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan, dobrovolným hasičům ze Střílek a také profesionálním hasičům ze stanice Bučovice v sousedním kraji byl vyhlášen ve 14.27 hodin," upřesnil za krajské hasiče Pavel Řezníček. K nehodě ohlášené jako srážka osobního auta a dodávky jako první dorazili místní dobrovolníci.

"Potvrdili, že boural osobní Nissan, který poškodil dopravní značení a pak se střetl s dodávkovým vozem Fiat. Na základě informací byla jednotka ze stanice Bučovice odvolána a vrátila se zpět na základnu," dodal Pavel Řezníček.

Hasiči podle něj především zajistili místo nehody a zabezpečili auta proti požáru. "Oba řidiči byli po prvotním ošetření odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Jakmile pak policie zadokumentovala nehodu, hasiči oba vozy odklidili mimo silnici a uklidili povrch komunikace od střepů a úlomků," uzavřel mluvčí s tím, že poslední jednotka se na základnu vrátila v 18.04 hodin.

Příčiny a okolnosti nehody dál vyšetřuje policie, ve Střílkách jde ale shodou okolností o druhou nehodu během několika dní: už uplynulou sobotu dopoledne tam totiž skončila dvě auta mimo silnici a také při této nehodě utrpěli zranění dva lidé, pomoc hasičů pak potřebovalo i štěně boxera. (hed)

Při sobotní nehodě u Střílek se dvě auta dostala mimo silnici
Dvě auta vyletěla u Střílek ze silnice