„Při průjezdu zatáčkou dostatečně nezpomalil, nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti vyjel vlevo mimo silnici. Tam nejdřív narazil do vzrostlého stromu, následně přeletěl koryto řeky Moštěnky až na vzdálenější břeh. Auto se ve vzduchu stočilo a zadní částí narazilo do břehu. Nato se převrátilo na pravý bok, částečně až do koryta řeky,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

Škoda na autě je podle ní předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun, zda byl motorista pod vlivem alkoholu se však zatím neví. „Kvůli jeho těžkým zraněním policisté totiž nemohli provést dechovou zkoušku,“ vysvětlila Králová.

Mladíka totiž kvůli podezření na poranění páteře museli ze zdemolovaného auta vystříhávat hasiči. „Jednotka z Kroměříže postupně odstřihla střechu a poté muže předala do rukou záchranářů. Vrak pak zajistili proti požáru a přivolaný speciální vyprošťovací jeřáb ho vytáhl zpět na silnici, informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Těžce zraněného řidiče už však přepravoval vrtulník do nemocnice v Olomouci. „Stěžoval si na bolesti hrudníku a bylo tedy možné, že má poraněné plíce nebo srdce. Proto se musel rychle dostat na specializované pracoviště,“ vysvětlil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Poranění hrudníku se poté v olomoucké fakultní nemocnici potvrdila. „Muž byl přijatý na urgentním příjmu se středně těžkými poraněními v oblasti hrudníku, otřesem mozku a poraněním kotníku. Byl operovaný, je při vědomí a ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče traumatologického oddělení,“ objasnil mluvčí nemocnice Egon Havrlant.