„Tam vrak vozu narazil na pařez a celý se převrátil na střechu. Společně s řidičem byla v autě jeho manželka a dvě malé dcerky,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Při nárazu byla probořena střecha, zranění utrpěl jen řidič. U havárie zastavil další šofér, který pomáhal posádce z vozidla ven. „O zraněného muže se následně postarala přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby,“ řekl Mitáček. „Pětatřicetiletý muž byl kvůli zraněním převezen do chirurgické ambulance kroměřížské nemocnice. Zbytek posádky auta zůstal na místě,“ doplnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Holčičky ve věku asi čtyři a sedm let jednoznačně ochránily autosedačky, ve kterých byly obě řádně připoutány a zastavily i bortící se střechu nad hlavami. „O obě děti, i ženu, která utrpěla lehčí šok, se postaral jeden z našich hasičů proškolený v poskytování posttraumatické péče. Děti dostaly plyšové maskoty dráčky Záchranáčky,“ podotkl Mitáček.

Hasiči dál zajistili vrak vozu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Na místě hrozilo znečištění životního prostředí přírodního parku, proto si velitel zásahu nechal vyslat na pomoc jeřáb hasičů ze stanice Kroměříž. „Po příjezdu vyprošťovacího speciálu museli hasiči nejdříve odstranit náletové dřeviny a instalovat kladku na stromy. Teprve poté bylo zničené auto vytaženo ze srázu a z lesa zpět na silnici,“ upozornil Mitáček. Vyprošťovací práce byly podle něj ukončeny až ve 20.30 hodin. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost dopravy.