K nehodě došlo asi čtvrt hodiny před devátou.

„Řidič kamionu při průjezdu levotočivou zatáčkou směrem na Kroměříž nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, která byla při krajnicích zasněžená a dostal smyk,“ vysvětlila okolnosti střetu kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Dodala, že sehrála roli vysoká rychlost a fakt, že přední pneumatiky vozu byly sjeté.

V době, kdy se kamion dostal mimo kontrolu řidiče, jela v protisměru pošťácká Felicie a došlo ke střetu.

Řidička utrpěla vážné zranění a ještě před tím, než si ji do péče převzali zdravotníci, bylo nutné ji z vraku vyprostit.

„Hasiči si přinesli speciální hydraulické a vyprošťovací zařízení. Za pomoci nůžek se podařilo postupně odstřihnout dveře a sloupek, čímž byl vytvořen dostatečný prostor pro další záchranu. Ženě byla poskytnuta první odborná pomoc a po zajištění hasiči pokračovali v uvolnění sevření kolem zraněných nohou. Vyprošťovací práce trvaly asi dvacet minut. Řidička byla vytažena, fixována do speciální vesty a přenesena do sanitního vozu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Za chvíli na poli přistál vrtulník, který ženu transportoval do olomoucké fakultní nemocnice.

„Žena utrpěla mnohočetná středně těžká poranění v oblasti hlavy a hrudníku a zlomeniny kolena a lopatky. V současné době není v přímém ohrožení života, její stav je stabilizovaný, je při vědomí. Ošetřena byla na urgentním příjmu a přijata na úrazovou jednotku intenzivní péče,“ upřesnil mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant.

Spojezdkyně zmíněné ženy se poranila lehce a v kroměřížské nemocnici ji ošetřili.

Po třech hodinách byl provoz na komunikaci obnoven.