„Řidič jel podle svědků centrem města velmi rychle a agresivně. Pod sídlištěm vyjel nejdříve ve smyku přes travnatý středový pás do protisměru, následně se vrátil zpět a havaroval mimo vozovku do břehu a plotu rodinného domu,“ popsala událost mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Na místě museli zasahovat i hasiči, kteří zraněné z vraku vyprostili. „Po nutném prvotním ošetření a fixaci byli všichni tři muži převezeni do nemocnice k další nezbytné lékařské péči,“ doplnila mluvčí.

Ve voze byl s muži přepravovaný i pes plemene Brazilská fila který byl po havárii značně vystresovaný a mírně agresivní. Hasiči společně se strážníky se ho snažili držet stranou, aby nedošlo ke zranění záchranářů nebo dalších lidí. „Díky místní znalosti hlídce z okrsku Jižní Svahy se ale podařilo vyrozumět přítelkyni majitele psa, která si zvíře na místě vyzvedla,“ sdělila mluvčí strážníků Šárka Škubalová

Po dobu zásahu složek byla nejdříve doprava na Jižní Svahy zcela uzavřena. „Asi po dvaceti minutách byl uvolněn jeden jízdní pruh a zcela byla cesta průjezdná po deváté hodině,“ řekla Bartíková. Dodala, že u všech mužů byl nařízený doběr krve kvůli množství alkoholu.