Na to už jsme si zvykli. Že si však vezmou peníze sportovců na paškál naši politici, to je facka do tváře zdravému rozumu. Narážím na poslední exces poslance Stanislava Humla, který vítězce Wimbledonu Petře Kvitové chce odebrat české občanství. Důvodem je, že si skvělá tenistka kvůli nižším daním převedla trvalé bydliště do Monaka.

Není to však především hanba naší politické reprezentace, že neumí udržet osobnosti, ať už sportovního světa, nebo třeba společenského, v naší zemi? Není to spíše záležitost výchovy a pozitivních příkladů z horních pater společnosti, než pozdních závistivých prohlášení? Určitě ano. A to hlavně proto, že na rozdíl od poslanců dělá Petra Kvitová naší zemi dobré jméno. Třeba někdy nějakou chytrou parlamentní hlavu napadne osobnosti, které jsou naší zemi prospěšné, od daňových povinností osvobodit.

Petra Kvitová včera přijela do Prostějova. Hádejte, kolik lidí jí vyčítalo trvalé bydliště v Monaku a kolik jich děkovalo za reprezentaci naší země. Naši politici by si měli uvědomit, že k posledním volbám přišla pětina národa, že už čtyři tisíce preferenčních hlasů některé z nich posunuly třeba do rolí europoslanců. To je asi tolik lidí, kolik sleduje zápas Petry Kvitové, když opravdu nemá formu… Je asi jasné, koho národ bere.

Martin Nevyjel, šéfredaktor Deníků střední a východní Moravy