Komplikace v podobě soudního sporu o pozemek ve Zlíně-Malenovicích kde měla vyrůst nová krajská nemocnice je, zdá se, vyřešena. Zastupitelstvo Zlínského kraje totiž v pondělí schválilo dohodu se společností Unimex Group, která tuto kauzu ukončila.

Ilustrační foto
Mimosoudní dohoda Zlínského kraje za 10 milionů zachová pozemky pro nemocnici

Obě strany se dohodly, že kraj zůstane vlastníkem pozemku a nemusí jej přitom využít výhradně pro výstavbu nové nemocnice, jak stanovovala původní kupní smlouva.Otázka zní, na jak vysokou cenu tento krajský krok přišel?

Kraj za 10 milionů korun vyplacených Unimex Group sice zůstal majitelem pozemku, který od společnosti už jednou koupil v květnu 2020 za více než půldruhého milionu, ovšem nyní za něj zaplatil podruhé a více než šestinásobně víc. Na druhou stranu, pokud by kraj soudní při prohrál, hrozilo by, že bude muset platit nejen 10 milionů korun, ale také další sankce.

Nyní tedy patří Zlínskému kraji u Malenovic docela atraktivní pozemky k případným budoucím záměrům. Nakolik výhodná to je pro hejtmanství investice, to ukáže až čas.

Záleží na tom, přijde-li kraj v budoucnu u Malenovic se smysluplným projektem podobně velkorysého kalibru, jakým byla neuskutečněná výstavba nemocnice, i na tom, bude-li Krajská nemocnice Tomáše Bati v současném areálu po omlazovací a rekonstrukční kůře špitálem na úrovni 21. století, schopným konkurovat například těm supermoderním v Ostravě nebo v Olomouci.