Například hezky nalakované nehtíky jsou lákadlem pro malé slečny. Výrobci v současné době nabízejí dětskou dekorativní kosmetiku, která je svým složení vhodná pro nejmenší. Vzhledem k tomu, že nejrůznější kosmetické přípravky určené pro dospělé ženy nejsou pro dětskou pokožku vhodné, na trhu jsou k dostání zdravotně nezávadné tyto produkty právě pro malé děti. Jim tak můžete vybrat na hraní například šminky, malovátka nebo laky na nehty.

Dětskou kosmetiku s vůní mandlového oleje milují miminka i maminky
Kosmetiku s vůní mandlového oleje zbožňují miminka i maminky

Dárek, který udělá radost


Zájem malých děvčátek o svět krásy patří k dětskému světu. Vždyť která dívka by nechtěla mít doma v tomto věku salón krásy? Už od školky se malé slečny zajímají o vše, co jejich maminky ke svému zkrášlení používají. K oblíbeným dárkům v předškolním věku, se kterými se zaručeně zavděčíte, proto patří dětské kufříky s lesky na rty nebo očními stíny. Pokud si děti rády hrají s make-upem, měli by jim rodiče pořídit bezpečné produkty s přírodními složkami pro ně určené.

Chce vaše malá dcera nazdobené ruce? Na trhu je možné pořídit pro děti třeba nehtové studio, se kterým si holčičky určitě vyhrají. Díky mnoha barvám a doplňkům si mohou malé slečny své nehty různě nazdobit, případně si na nich vytvořit nejrůznější vzory. Využít mohou ze svého nehtového studia jak obyčejné laky na nehty, tak laky se třpytkami.

Jak funguje dětská dekorativní kosmetika, můžete vidět ve videu: 

Zdroj: Youtube

Ve správném holčičím kosmetickém kufříku nemohou chybět ani blýskající se ozdoby na nehty nejrůznějších barev. K dostání jsou u nás dětská nehtová studia v různých provedeních, která nabízejí mnoho barevných sad, často včetně doplňků, jako jsou oddělovače prstů, štětečky či pilníky.

Kreativní děti určitě zaujmou také speciální barevné křídy na vlasy, se kterými dokážou vykouzlit pohádkový účes. Oblíbené jsou v poslední době i nalepovací tetování. Všechny tyto kosmetické doplňky se hodí při nejrůznějších oslavách, jako jsou například karnevaly, dětské oslavy narozenin nebo Halloween.

K oblíbeným doplňkům dětských pokojíčků patří i dětské toaletní stolky sloužící k ukládání šperků, dětských šminek, malovátek a dalších kosmetických potřeb, které malé slečny používají. Součástí toaletních stolků bývá zrcadlo a šuplíky na všechny nezbytnosti. Díky tomu si mohou holčičky na chvíli připadat jako dospělé.

PharmDr. Renata Semeráková z Nemocnice na Homolce radí, jak vybrat dětskou kosmetiku.
Jakou zvolit kosmetiku pro děti? Radí vedoucí lékárny Nemocnice Na Homolce

Malému hrdinovi kupte parfém

Ale abychom nezůstali jen u holčiček, výrobci dětské kosmetiky nezapomínají ani na chlapce. Jim mohou rodiče pořídit dětský parfém. Jeden příklad za všechny – co třeba EP Line Ultimate Spiderman. Tato toaletní voda pro chlapce má hezkou krabičku s animovaným hrdinou Spidermanem.

Parfémy pro malé princezny a akční hrdiny by neměly obsahovat pro děti zdraví škodlivý ethanol nebo isoproprylalkohol. Proto ve většině dětských parfémů je nenajdeme. Přesto by se rodiče měli při koupi „voňavky“ pro své dítě vždy o složení výrobku přesvědčit.