VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOLEŠOV

Sběrna kovu z Holešova dostala od inspekce tučnou pokutu

Holešov – Pokutu ve výši 100 tisíc korun uložila v minulých dnech Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě JIP Industries, která ve svých dvou sběrnách kovů v Holešově a ve Zlíně nedodržovala zákon o odpadech.

FOTO, VIDEO: Na Dni Evropy v Holešově školáci opět vypustili balonky s přáníčky

Holešov – Světový mír, výhru v hokeji nebo i ať už skončí všechny války: to si přály děti na Dnu Evropy, který se v úterý dopoledne konal na holešovském náměstí. Centrum TyMy s dalšími partnery pro ně připravilo zábavné hry a především už tradiční pouštění balónku s přáními pro Evropu.

KRÁTCE: Centrum TyMy chystá na neděli program pro maminky

Holešov – Program nazvaný jednoduše Matičce připravilo při příležitosti oslav Dne matek na tuto neděli 15. května od 15 hodin ve své tělocvičně holešovské Středisko volného času TyMy. „V bohatém a pestrém programu vystoupí děti ze zájmových útvarů našeho centra," pozvala za pořadatele ředitelka Jarmila Vaclachová. (hed)

FOTO, VIDEO: Vojáci třicetileté války se proháněli po zámecké zahradě

Holešov – Stovky návštěvníků z celého kraje zamířily na první ročník historického festivalu Holleschau v rámci Dnů města, který letos patřil významnému katolickému knězi Janu Sarkanderovi.

V Holešově plánují řadu oprav, radnice žádá o trpělivost

Holešov – Řadu investic a oprav plánuje v příštích týdnech vedení holešovské radnice. Po opravách v ulicích Sušilova, Školní, Havlíčkova, chodníků v ulici Palackého od ulice Školní po supermarket Penny a oprav náměstíčka U Potoka, které by měly být hotové v květnu, připravuje město další akce především v dopravní infrastruktuře. Týká se to třeba chodníků v ulici Palackého od ulice Nerudova po obou stranách a hlavně okružní křižovatky v ulici Palackého a 6. května.

Ministryně pozdravila v Holešově seniory, navštívila i židovský hřbitov

Holešov – Trochu neplánovaně zavítala ve čtvrtek ministryně práce a sociálních věci Michaela Marksová na své cestě po Zlínském kraji na holešovský židovský hřbitov.

Prioritou pro Kostelec u Holešova 
bude letos veřejné osvětlení

Kostelec u Holešova – Obnova a modernizace veřejného osvětlení je pro letošek hlavním bodem, kterým se bude zabývat vedení Kostelce u Holešova. V obci mají totiž dodnes i místa, kde jsou nově vystavěné domy, ovšem bez veřejného osvětlení.

Fotbalistky Holešova srazila v Hodoníně špatná koncovka

Holešov – Prohru v Hodoníně si připsalo v prvním duelu skupiny o postup v Moravskoslezské fotbalové lige žen družstvo Holešovských holek. V tabulce Hanačkám patří čtvrté místo. V dalším zápase se holešovský tým představí na hřišti v Huslenkách, kde v sobotu přivítá v přímém duelu o třetí příčku v regionálním derby celek Valašského Meziříčí. Utkání začíná v 15.30 hodin.

VÍME PRVNÍ

Na cyklostezce v Holešově zemřela žena, její tělo našel manžel

Holešov – Tragickou událost řeší od pondělka policisté v Holešově. Na tamní cyklostezce totiž vyhasl život jednašedesátileté ženy, tělo navíc podle informací Deníku objevil přímo její manžel. Bližší okolnosti neštěstí zatím nejsou zcela jasné, podle všeho se ale nejednalo o cizí zavinění.

Dobrá zpráva pro čtenáře: máme pro Vás rodinnou vstupenku na festival historie

Region - Máme pro Vás rodinnou vstupenku na festival historie Holleschau, který se uskuteční 7. 5. od 10 hodin v zahradě zámku v Holešově. A jak se na tuto podívanou dostanete?

FOTO, VIDEO: V centru TyMy oslavili den Země v předstihu

Holešov – Krásná lípa bude po dlouhé roky zdobit zahradu v holešovském Středisku volného času TyMy. Zasadily si ji tam totiž včera samy děti a připomněly si tím blížící se Den Země.

Na obchvatu Holešova se poněkolikáté bouralo

Holešov – K další dopravní nehodě museli v úterý ráno vyrážez hasiči, policisté a záchranáři na obchvat Holešova. Srazila se tam Škoda Octavia a Renault Kangoo.

Most v Holešově skrýval další: historický barokní unikát

Holešov – Dalo by se s nadsázkou říci: díky za to, že se začal propadat most u holešovského zámku, který vede přes bývalý vodní příkop na nádvoří zámku.

Na taneční show nebudou chybět ani mistři republiky

Holešov – Taneční show pořádá tento pátek 15.4. od 18 hodin Taneční klub Gradace a Středisko volného času TyMy Holešov ve své společenské hale. K vidění budou vystoupení nejlepších tanečních párů a formací ve standrardních i latinsko-amerických tancích, vystoupí i několikanásobní mistři republiky či semifinalisté mistrovství světa. Vstupné činí devadesát, pro děti pak čtyřicet korun. 

Na obchvatu Holešova se srazilo osobní auto s nákladním

Holešov – Dopravní nehodu na obchvatu Holešova museli v úterý odpoledne řešit policisté a hasiči. „Havárie nákladního a osobního auta byla hasičům ohlášena ve 14.16 hodin, k místu srážky vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Holešově," konstatoval za krajské hasiče Roman Žemlička.

FOTO, VIDEO: 3. ZŠ v Holešově měla dílničky pro děti i rodiče

Holešov – Dílničky s jarní tématikou, které zaměstnaly děti ale i rodiče, pořádali v úterý odpoledne na 3. ZŠ v Holešově. V několika třídách si tak spolu vyrobili například veselého panáčka z balónků, nebo záložky do knih.

OBRAZEM: Na 3. ZŠ v Holešově pořádali Den zdraví. Podívejte se

Holešov – Základy první pomoci, měření tlaku, krevních skupin, obsahu vody v těle, ale i jógu a trendy ve zdravé výživě nabídl Den zdraví, který se pod hlavičkou Městského kulturního střediska (MKS) Holešov konal v sobotu na tamní 3. Základní škole. „Získal velkou pozornost veřejnosti," pochvalovala si za MKS Dana Podhajská.

Soudce a spisovatel Josef Holcman má autorské čtení v Holešově

Holešov – Držitel Ceny města Zlína za rok 2015, soudce, spisovatel a folklorista Josef Holcman bude mít příští úterý 12. dubna autorské čtení v prostorách studovny Městské knihovny v Holešově. Z jeho knihy Osobní poplach bude předčítat i ředitel tamního Městského kulturního střediska Pavel Chmelík, součástí akce bude také ochutnávka vína ze Skoronic. Začátek je v 17 hodin, vstupné činí 25 korun. ⋌(hed)

Plšek přiblížil Holešov k záchraně

Holešov – I díky jedenácti brankám kanonýra Roberta Plška házenkáři Holešova udělali v Rožnově pod Radhoštěm důležitý krok k záchraně ve II. lize. „Měli jsme domácím co vracet, když nám na podzim odvezli bod," s úsměvem poznamenal po vítězství 33:32 (18:16) hrající kouč Holešova Michal Hradil.

FOTOGALERIE: V Holešově ocenila radnice pracovníky škol

Holešov – Na základě návrhů vedení holešovských škol a školských zařízení udělila Rada města vyznamenání – Pamětní list v deskách – dvanácti vybraným pedagogickým pracovníkům.

FOTO, VIDEO: Po holešovském zámku létali během noční prohlídky i dravci

Holešov – Meče, kopí, ohnivá show či draví ptáci: nejen to mohli vidět návštěvníci holešovského zámku, který v sobotu otevíral sezonu tradiční noční prohlídkou. „Akce pojmenovaná Noc meče a ohně navazuje na podzimní velmi úspěšnou noční prohlídku, kterou navštívilo tisíc diváků," připomněla za Městské kulturní středisko Dana Podhajská.

Holešovské holky odstarovaly jaro vítězstvím v Brušperku

Holešov – Výhrou v Brušperku otevřely jarní část sezony v Moravskoslezské lize žen fotbalistky družstva Holešovských holek. V tabulce si Hanačky po 11. kole upevnily pobyt na čtvrtém místě. V dalším zápase se holešovský kolektiv představí na domácím hřišti, kdy v neděli přivítá nejslabší celek soutěže Vítkovice. Utkání na stadionu na Střelnici začíná ve 14.30 hodin.

V Holešově měli na radnici delegaci z Japonska

Holešov – Zatímco český prezident vítal v pondělí v Praze svůj politický protějšek z Číny, v Holešově měli návštěvu z jiné asijské země už v neděli. V kanceláři starosty města se totiž konalo přijetí japonské delegace a vedení pěveckého sboru Myojo Gakuen High School z Tokia.

Kryštof či Aneta Langerová to rozjedou na Holešovské Regatě

Holešov – Celou řadu hudebních hvězd, oblíbenou přehlídku netradičních plavidel i bohatý doprovodný program slibuje letošní už šestý ročník Holešovské Regaty. Do největšího rodinného festivalu u nás, který vloni navštívilo skoro 20 tisíc lidí, přitom zbývá už jen necelý čtvrtrok, koná se 17. a 18. června. Těšit se jeho příznivci mohou opět na dvoudenní trvání.

Výstava v Holešově ukáže slavné stavby: včetně záhadných reliéfů

Holešov – Expozici slavných prací stavitelů otce a syna Antonína a Vladimíra Fischerových ve Zlíně a okolí nabízí v těchto dnech zámek v Holešově. Oba jmenovaní jsou totiž také s tímto s městem velmi úzce spojeni.

Jaderné hlavice mířily na Holešov kvůli letišti i vojákům

Holešov – Informace o tom, že letiště v Holešově bylo za studené války na seznamu cílů americké armády, zaujala v minulých týdnech nejen historiky z regionu. Důvodem, proč v padesátých letech mířily jaderné hlavice i na městečko v podhůří Hostýnských vrchů, je podle odborníků fakt, že letiště bylo v té době využíváno i vojensky, a bylo tudíž strategickým místem.

I nejmenší dívenky měly v Holešově svoje soutěže krásy

Holešov – Dívčí půvab, šarm a elegance hrály uplynulou sobotu hlavní roli v holešovském volnočasovém středisku TyMy. Konal se tam totiž už sedmý ročník soutěže určené pro dívenky od čtyř do dvanácti let: Miss kvítek a Miss poupě.

Holešov se po debaklu s Krnovem rozloučil se sezonou cenným skalpem Šumperku

Holešov – Jako den a noc si připadali při loučení se sezonou divizní florbalisté Holešova. Hanáci po debaklu s Krnovem poté vysoko zvítězili nad Šumperkem. V konečné tabulce holešovské družstvo obsadilo osmou příčku.

FOTO: V Holešově zahájili na zámku hned dvojici výstav

Holešov – Čtyři sta let uplynulo od časů, kdy začal v Holešově působit farář, světec a mučedník Jan Sarkander. Na tamním zámku proto ve čtvrtek zahájili hned dvě významné výstavy

Opilec z Holešova chtěl dát barmance pěstí, naštěstí trefil jen sádrokarton

Holešov – Pořádnou paseku nadělal zhruba před měsícem osmadvacetiletý muž z Holešova v jednom z tamních podniků: včera jej ale dostihla ruka zákona, policisté mu totiž sdělili podezření z trestného činu výtržnictví.

Sarkanderův rok láká v Holešově na výstavy a dny města

Holešov – Už ve čtvrtek 3. března zahájí v Holešově hned dvě významné výstavy: Ta první s názvem Sv. Jan Sarkander (1576 – 1620) připomíná život a odkaz faráře, světce a mučedníka nejen v době, kdy žil v Holešově, druhá z expozic pak nese název Mezi klíčem a mečem a pojednává o knížeti Františku kardinálovi z Dietrichštějna, olomouckém biskupovi, který ovlivňoval dějiny Moravy před i po začátku třicetileté války.

Letní škola barokní hudby v Holešově se letos zaměří na Bacha

Holešov – Především dílu Johanna Sebastiana Bacha Janovy pašije se bude věnovat Letní škola barokní hudby v Holešově. Letošní už čtrnáctý ročník mezinárodního hudebního workshopu se na holešovském zámku uskuteční od 5. do 14. srpna, účastníci školy na něj každoročně přijíždějí nejen z Česka, ale také ze zahraničí.

Centrum TyMy v Holešově nabízí dětem netradiční divadla

Holešov – Na jedno odpoledne se děti v holešovském Středisku volného času TyMy staly námořníky. Divadelní společnost Hvízd tam totiž na sklonku týdne uvedla námořnickou pohádku.

KRÁTCE: Knihovna v Holešově pořádá netradiční soutěž k roku luštěnin

Holešov – Trochu netradiční soutěž k mezinárodnímu roku luštěnin vyhlásila Městská knihovna Holešov. Prezentovat se lidé mohou v těchto kategoriích: ilustrace luštěninových pohádek (Princezna na hrášku, Honzík a fazole), literární dílo (pohádka, povídka), originální recept na luštěninový pokrm (polévka, pomazánka, hlavní jídlo), výtvarná práce z luštěnin (mozaika, figurky).

Holešov se baví o divizi i s Grygerou

Holešov – Klubový erb i dresy nápadně připomínají symboly slavného Juventusu Turín, za který v minulosti válela i místní hvězda a člen fotbalového klubu z Holešova Zdeněk Grygera. „Je to krásná náhoda," tvrdí Milan Roubalík, hrající šéf lídra krajského přeboru.

Holešovská Regata už přijímá přihlášky netradičních plavidel

Holešov – Registraci posádek netradičních plavidel do soutěže, která je nedílnou součástí festivalu Holešovská Regata, zahájili v minulých dnech jeho pořadatelé.

FOTO: V Holešově volili dívku roku, vyhrála Barbora z Jarohněvic

Holešov – Jedno ze základních kol prestižní celorepublikové soutěže Dívka roku se o víkendu konalo ve Středisku volného času TYMY v Holešově: do letošního ročníku se tam přihlásilo celkem čtrnáct dívek.

Ford skončil u Holešova na střeše, řidič se dostal ven kufrem

Holešov – Hodně divoce vyhlížející nehodu řešili v sobotu odpoledne hasiči, policisté a záchranáři na obchvatu Holešova. Řidič osobního fordu po ní zůstal i s autem na střeše a z vraku se musel dostat přes kufr vozu: poté ho převzali do péče zdravotníci.

Holešov v Olomouci zlomila vlastní přesilovka

Holešov – Částečně spokojené je družstvo Holešova po 18. kole florbalové divize mužů. Hanáci o víkendu ze dvou zápasů vytěžili tři body a v tabulce jim patří devátá příčka.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Také na holešovské 3. ZŠ pořádali zápis. Podívejte se

Holešov – Budoucí prvňáčci z Holešova zažili v pátek jedno ze svých prvních setkání se školou: také na 3. Základní škole v Holešově se totiž tento týden konal zápis. „Každému dítěti se paní učitelky věnují individuálně, rodiče mají možnost podívat se po celé škole a zjistit, co jim nabízíme," popsal ředitel školy Ivo Junášek.

Následovníci se v Holešově poklonili památce rabína Šacha

Holešov – Poutníci z celého světa se v těchto dnech sjíždejí do Holešova, aby si připomněli 353. výročí smrti významného učence rabína Šacha, které připadá podle hebrejského kalendáře na 10. února. Jeho památku uctívají nejen ortodoxní židé či samotní potomci, ale také mnohé známé osobnosti.

Zloděj si z rodinného domu na Holešovsku vybral jen televizi

Holešovsko – Škodu ve výši devět tisíc korun způsobil během uplynulého týdne neznámý zloděj sedmdesátileté majitelce rodinného domu v obci na Holešovsku.

O vítěznou holešovskou trefu v Přerově se postaral Radek Nedbal

Holešov – Cennou výhru na půdě Přerova vybojovalo v 16. kole florbalové divize mužů družstvo Holešova. V tabulce se Hanáci proto posunuli už na sedmé místo.

Na zámku v Holešově vystavuje zlínský loutkář a výtvarník Jaroslav Navrátil

Holešov – Prodejní výstavu obrazů zlínského výtvarníka Jaroslava Navrátila nabízí v těchto dnech Zámecká galerie v Holešově. Tři tematické kolekce inspirované vesmírem, geometrickými tvary a věcmi z každodenního života budou k vidění až do konce března a to v rámci pravidelných sobotních plesů, které se v sálech konají.

Děti v Holešově si vyzkoušely zápis nanečisto

Holešov – Zápis do základní školy: den, na který čekají nejen budoucí školáci, ale i jejich rodiče, se blíží. Pro všechny předškoláky proto minulý týden na 3. Základní škole v Holešově pořádali zápis nanečisto, na němž měly děti možnost vyzkoušet si, jaké to bude, až přijde jejich velký den.

Florbalový turnaj v Holešově vyhrál kolektiv Křídel bufetů.

Holešov – Družstvo Křídel bufetů zvítězilo v regionálním florbalovém turnaji mužů v Holešově. Stříbrnou příčku v podniku, jehož se zúčastnilo sedm kolektivů a který se hrál systémem každý s každým, vybojoval celek Laso Team, třetí místo obsadil Beach Boys, čtvrté skončilo družstvo Speed Shoes, pátou pozici získalo Sací komando, šestou příčku bral kolektiv SKP Falkoni Holešov a sedmé místo zbylo na Slow Shoes Hulín.

Libor Karásek: Jsem přesvědčený, že současný stav zóny můžeme změnit

Holešov /ROZHOVOR/ - Dvě volební období zastával post starosty Uherského Hradiště, následně pracoval jako náměstek ministra obrany a nyní čeká Libora Karáska jiný nelehký úkol: oživit Strategickou průmyslovou zónu v Holešově. Na přelomu roku se totiž stal novým předsedou představenstva společnosti Industry Servis ZK. Přestože byla zóna v Holešově dokončena už v roce 2009, vlastní závod tam zatím postavila jediná firma. Libor Karásek je odhodlaný zkusit to změnit a volných 280 hektarů zaplnit novými investory.

AKTUALIZOVÁNO

Za distribuci drogy muži z Holešova hrozí až deset let

Kroměříž – Z nedovolené výroby a nakládání s omamnými látkami obvinili minulý pátek kroměřížští kriminalisté třiatřicetiletého muže z Holešova. Podle policie od ledna 2013 nejméně ve 264 případech předal pervitin jiným lidem na Holešovsku a Hulínsku.

Zloděj vybral i o adventu chatu na Holešovsku

Holešovsko – Ani o adventu si v kroměřížském regionu nevybírají volno zloději. Zatím neznámý pachatel se tak například někdy během uplynulých čtrnácti dní vloupal do rekreační chaty na Holešovsku.

Holešov opět chystá novoroční ohňostroj, hosty potěší i jazz

Holešov – Je to už tradice a ta se musí držet: novoroční ohňostroj v zámecké zahradě se bude v Holešově konat i letos, a to 1. ledna 2016 od 17 hodin.Akce ale tentokrát přinese i jednu novinku, od 16 hodin totiž lidem novoroční náladu zpříjemní kapela JazzBook.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT