VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOLEŠOV

Holešov leží na rozmezí Hané a Valašska. Je tzv. pověřenou obcí III. stupně a nejen správním, ale také průmyslovým a společenským centrem Mikroregionu Holešovsko. Nejstarší zmínka o Holešovu pochází z roku 1141. Jako městečko je uváděn od druhé poloviny 13. století a městem se stal ve 14. století.

Přílepská cyklostezka byla předána do provozu

Cyklostezka spojující Holešov a Přílepy byla dobudována a v pondělí 22. října slavnostně předána do provozu.

Při požáru rodinného domu byl popálen starší muž

Valící se kouř z oken jednoho rodinného domu v obci Žeranovice upoutal pozornost obyvatel v úterý okolo půl jedné odpoledne.

Lidé při nákupech v Tesku nejvíce ocenili záměr holešovské Charity

Se záměrem zakoupit svým klientům elektrické postele a matrace se Charita Holešov zapojila do programu Nadačního fondu Tesco s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

Ze zaparkovaného kamionu ukradl zábrany proti podjetí

Když se muž z Holešova v sobotu vracel ze služební cesty ve dvě hodiny ráno, odstavil kamion na parkovací ploše v Tovární ulici. Vrátil se k němu v neděli krátce před desátou hodinou. Při jeho kontrole však zjistil, že mu z tahače někdo odcizil dvě zábrany proti podjetí. Přičemž každá má hodnotu čtyřicet tisíc korun.

Trénink v holešovské zámecké zahradě přilákal přes stovku dětí

Obrovský úspěch zaznamenala víkendová akce pro malé sportovce Spartan kids v Holešově, kterou už potřetí zorganizoval spolek Spartan Training Group Holešovský region ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči.

Síťka na tyči. Holešov bude hostit republikový šampionát v lakrosu

Republikový šampionát v pro někoho možná exotickém, nicméně u nás už poměrně zakořeněném sportu bude koncem června hostit areál Střelnice v Holešově. Lakrosové mistrovství republiky se tam uskuteční za necelé dva týdny, o víkendu 23. až 24. června.

Zámeckou pětku si v parku zaběhli malí i velcí závodníci

V zámecké zahradě v Holešově se uplynulý pátek opět sešli milovníci rekreačního běhu: konala se tam Zámecká pětka, sportovní odpoledne, jehož závody byly rozděleny do několika kategorií dle věku a vzdálenosti.

V holešovském TyMy vybírali nejlepší školní časopisy ze Zlínského kraje

Už podruhé se uplynulý týden v holešovském středisku volného času TyMy konala soutěž školních časopisů. Druhý ročník pořádalo Informační centrum mládeže a vítězové krajského kola postoupili do kola celostátního: v porotě hodnotil počiny jednotlivých zařízení i šéfredaktor Kroměřížského deníku Lukáš Pařenica.

Spartan race. V Holešově děti zdolávaly lana a brodily potok

FOTOGALERIE / Sportovní atmosféru vdechl v neděli do holešovské zámecké zahradě veřejný trénink s názvem Spartan kids: kolem tamní hájenky se tak prohánělo přes čtyřicet malých „sparťanů“, které nezaskočila chůze po laně, brodění potokem ani test paměti.

Firma chce v holešovské zóně zeleninu a ryby. Slibuje na 400 nových míst

Není to sice zrovna firma, kterou by jeden čekal v průmyslové zóně, může ale alespoň trochu oživit areál, který v Holešově už roky téměř zeje prázdnotou. Vedení Zlínského kraje oznámilo dohodu s firmou taneco, a. s., která chce ve Strategické průmyslové zóně vybudovat závod na produkci potravin.

Na holešovském Sedmikvítku se utkalo přes čtyři sta tanečníků

FOTOGALERIE /  Stovky tanečníků se v neděli zúčastnily soutěže Sedmikvítek, která se ve všetulském volnočasovém středisku TyMy konala už sedmým rokem.

AKTUALIZOVÁNO

Na zámku v Holešově v sobotu strašilo, děti si užily noční prohlídku

Venku se rychle setmělo a ozářená brána holešovského zámku lákala k nahlédnutí: v sobotu se tam konala tradiční noční prohlídka na ukončení letošní sezony.

Sbírka při Kinematografu vynesla v Holešově přes 24 tisíc korun

Od úterka do pátku mohli minulý týden lidé v Holešově navštívit známý projekt nazvaný Kinematograf bratří Čadíků.

Kvůli úniku plynu hasiči zastavili železniční provoz

K úniku plynu v Holešově vyráželi hasiči v pondělí 24. července krátce před šestou hodinou večer. Podle hlášení mělo jít o překopnuté potrubí nedaleko železniční trati na ulici Zlínská.

Osm stovek veteránů zaplnilo zámeckou zahradu v Holešově

Čtrnáctý ročník setkání veteránů na holešovském zámku letos slaví rekordní počet účastníků: na výstavě totiž bylo druhou červencovou sobotu k vidění na osm set aut, pět set motorek a nechyběly ani historické autobusy.

AKTUALIZOVÁNO

Na sobotní Regatě lidé s Dykem zapomněli i na deštníky

Zatímco první den letošní Holešovské Regaty přinesl fanouškům Katapult a Olympic, v sobotním harmonogramu svítila jména Janek Ledecký, Monkey Business, nebo Vojtěch Dyk. A přestože počasí festivalu úplně nepřálo, nakonec nám všem Regata dokázala, že plout se dá i na dešti.

V pátek nadchl Regatu Olympic, sobotní program slibuje Mandrage nebo Vojtu Dyka

Sedmým ročníkem největšího rodinného festivalu v kraji, Holešovské Regaty, v pátek večer ožily zahrady tamního zámku. A přestože přes den bylo počasí víc než nevyzpytatelné, první festivalový den to nakonec nijak neohrozilo. Brány areálu se prvním návštěvníkům otevřely v pět hodin odpoledne a už o patnáct minut později se na hlavním podiu ukázala kapela Jazzbook.

Festival pro tisíce lidí? Víc než rok příprav a starosti nad bezpečností

Největší rodinný festival ve Zlínském kraji Holešovská Regata startuje už v pátek 16. června večer, samotný festivalový víkend je ovšem jen třešničkou na pomyslném dortu příprav: organizátoři totiž na tom, aby si návštěvníci užili kvalitní zábavu, pracují prakticky celý rok.

Skvělá návštěva a výhra nepomohly, Holešov divizi nezachránil

Třebaže porazili silnou Polnou a měli druhou největší diváckou návštěvu závěrečného kola, nakonec ve světle výsledků obsadili sestupovou 14. příčku.

Opravy ulice 6. května v Holešově dál trápí řidiče

Oprava ulice 6. května v Holešově začala na jaře, její konec je ale stále zatím v nedohlednu. Na projektu přitom pracuje hned několik firem, jelikož v ulici dochází zároveň k výměně kanalizace, rekonstrukci vozovky i chodníků a zpevněných i parkovacích ploch a křižovatek.

Sportcentrum v Holešově včetně bazénu už nově provozuje radnice

Dlouho dopředu vášnivě diskutovaná změna provozovatele holešovského Sportcentra se stala minulý týden realitou. Město sportoviště zahrnující také krytý bazén definitivně převzalo, zavřelo jej pouze na první květnový týden a uplynulou sobotu bylo opět otevřeno. Dořešit musí radnice pouze otazníky nad stávajícími permanentkami.

Děti z Holešova už si mohou užívat „vyhraného“ Rákosníčkova hřiště

Především děti z Holešova mají od uplynulého víkendu důvod k radosti: mohou se totiž těšit z nového prostoru určeného právě pro ně. Takzvané Rákosníčkovo hřiště si obyvatelé města vybojovali v hlasování společnosti Lidl, které se uskutečnilo na začátku roku: stojí v Americkém parku a pro veřejnost bylo otevřeno minulou sobotu.

Při krkolomné nehodě v Žopech poničil řidič dva domy

Hned po deváté hodině ranní museli v sobotu policisté a profesionální hasiči z Holešova zasahovat u dopravní nehody v tamní části Žopy.

Romantika při svíčkách. Sezonu v Holešově zahájila noční prohlídka

O týden později oproti většině památek, zato efektně za svitu svíček zahájili druhou dubnovou sobotu letošní turistickou sezonu na zámku v Holešově a několika dalších významných městských památkách.

OBRAZEM: Holešovští ochotníci měli premiéru slavné Maryši

Premiéru klasického českého dramatu Maryša bratří Mrštíků odehráli první dubnovou sobotu holešovští ochotníci – chybět samozřejmě nemohly ani nejznámější repliky z notoricky známého díla.

Posila Holešova Čep vzpomíná: Když mi Boban zabouchnul dveře od kabiny

Když mu bylo dvacet, zaklepal se žádostí o výměnu dresu na dveře kabiny soupeře. A čekal, co se bude dít. Otevřel mu nasupený Zvonimir Boban. Hvězdný Chorvat Celty Vigo, který před sezonou přišel dohrát kariéru z AC Milán. Jenže rodák z bývalé Jugoslávie neměl zrovna žertovnou náladu na českého cucáka.

Bezohlední řidiči v Holešově blokují parkování maminkám

Holešov – Pět širokých míst jen několik metrů od vchodu do prodejny vyhradilo holešovské Tesco pro rodiče s dětmi. Jsou vyznačena jak svislou, tak vodorovnou značkou.

Kraj odvolal vedení zóny v Holešově, plánuje také snižovat náklady na provoz

Holešov, Zlín – Utlumit, snížit náklady na provoz. Plány nového vedení Zlínského kraje s dlouhodobě neúspěšnou průmyslovou zónou v Holešově dostaly reálné obrysy. A postarat se o to má nové představenstvo: přesněji řečeno, jen jediná jeho členka a zároveň šéfka.

Holešov má svou dívku roku, stala se jí Gréta Šarochová z Osíčka

Holešov – Dívkou roku 2017 se v holešovském základním kole soutěže stala třináctiletá Gréta Šarochová z Osíčka. Porotu odrovnala svým tancem s figurínou. Dívkou internetu se zase stala patnáctiletá Sarah Geitlerová z Uherskohradišťska, která v hlasování na našem webu získala 1462 hlasů.

V Holešově si připomenou výročí rabína Šacha, míří sem Židé z celého světa

Holešov – Chasidé, zbožní židé, si v Holešově tento týden připomenou 354. výročí úmrtí jednoho z největších židovských učenců, rabína Šacha. Pochován je na tamním židovském hřbitově, který se spolu se synagogou těší velké pozornosti poutníků z celého světa.

Zachraňující se Holešov testuje Dluhoše. V hledáčku ale má další čtyři hráče

Holešov – Jsou sice na chvostu, ale pád si rozhodně nepřipouštějí. Vedení divizních fotbalistů Holešova nejenže „podrželo" trenéra Martina Malíka u kormidla, udrželo podzimní kádr v čele s 11gólovým kanonýrem Křenkem, ale nyní intenzivně shání posily.

Svoz odpadu? Nejvíc v regionu za něj ročně zaplatí lidé v Holešově

Kroměřížsko – I několik stokorun může činit rozdíl mezi tím, kolik lidé ročně zaplatí radnici či obecnímu úřadu na svoz odpadků. Například v Holešově tak může jednoho obyvatele přijít tato služba až na sedm set korun, což je z měst v regionu nejvíc: například výrazně větší Kroměříž žádá po lidech ročně pětistovku.

Holešov opraví krytý bazén, v létě tak bude nejspíš zavřený

Holešov – Rekonstrukci krytého bazénu plánují na letošní rok v Holešově. Celkové náklady radnice odhadla na 25 až 30 milionů korun, v letošním rozpočtu uvolnila bezmála šest milionů.

U zámku v Holešově otevřeli nové kluziště

Holešov – Ledová plocha o rozměrech 15×30 metrů je od neděle k dispozici dětem, žákům škol, případně družin, dospělým i sportovcům a hokejistům v Holešově.

U Horní Lapače se bouralo, jeden řidič skončil v nemocnici

Horní Lapač – Srážka dvou osobních aut nadělala v úterý odpoledne starosti policistům, hasičům a záchranářům u obce Horní Lapač: jeden z řidičů po ní navíc skončil se zraněním v nemocnici.

Věžní hodiny v Holešově kvůli opravě výjimečně osleply. Podívejte se

Holešov – Generální opravu věžních hodin na tamním farním kostele Nanebevzetí Panny Marie zahájila Římskokatolická farnost v Holešově. Výraznou finanční podporou se na ní podílí i holešovské radnice.

Do Holešova přijel vzácný host – bratr následníka rakousko-uherského trůnu

Holešov – Vzácná návštěva přijala pozvání od holešovského vedení města. Ulrich Habsbursko-Lotrinský, bratr současného následníka císařsko-královského trůnu Karla Habsbursko-Lotrinského, přijel do Holešova.

Spory v Holešově: lidé nepřeparkovali, dělníci pak troubením budili sídliště

Holešov – Ranní troubení nákladních aut a následně vulgární vyjadřování pracovníků stavební firmy: to je v kostce stížnost, kterou jedna z obyvatelek holešovského sídliště Novosady zaslala i redakci Deníku.

V holešovském TyMy měly děti dlabání z dyní

Holešov – Dlabání dýní si ve středu nenechali o prvním dni podzimních prázdnin ujít děti v holešovském centru TyMy.

Florbalisté Holešova po skalpu Orlové slaví první divizní výhru

Holešov – Florbalisté Holešova o víkendu porazili Orlovou a konečně se tak dočkali první letošní divizní výhry. Proti Frýdku-Místku se ale Hanákům nedařilo a po šestém kole soutěže v tabulce proto pořád zůstávají na posledním dvanáctém místě.

V holešovském zámku vystavují historické hračky i plyšáky

Holešov – Stavebnice, hračky, plyšáci, historické porcelánové panenky: nejen to nabízí rozsáhlá výstava v holešovském zámku. Jsou zde k vidění jak novodobé hračky, které si mnozí z nás pamatují, tak i historické kousky.

Zloděj v Holešově rozbil okénko auta 
a uvnitř ukradl notebook

Holešov – I přičiněním své neopatrnosti přišla v úterý 
o svůj majetek sedmatřicetiletá žena, která zaparkovala auto v centru Holešova. Zloděje ke krádeži zřejmě navnadily právě věci, které řidička nechala v autě.

V Holešově město v sobotu otevře nový kruhový objezd

Holešov – Úleva pro řidiče a dopravu v centru města obecně: v Holešově v sobotu způjezdní křižovatku ulic Palackého a 6. května, kde město během léta nechalo postavit kruhový objezd. „Od 1. října bude rondel průjezdný bez nutnosti použití semaforů, které až dosud řídily provoz kyvadlově," potvrdila mluvčí holešovské radnice Jana Rohanová.

Chtěl si uvařit kávu. Požár pak musely likvidovat čtyři jednotky hasičů

Kostelec u Holešova – Celkem nevinná chuť na kávu nadělala ve čtvrtek navečer starosti hasičům z Kroměříže a Holešova: museli totiž bojovat s požárem v přístavku bývalé moštárny v Kostelci u Holešova.

V TyMy znovuotevřeli po prázdninách, chystají i nové prostory

Holešov – Novou sezonu po prázdninách zahájili v holešovském TyMy centru: a příští týden navíc otevřou další prostory v Pivovarské ulici.

Ilustrátorka Vlasta Švejdová: Děti se nemění a knihy milují

Holešov - /ROZHOVOR/ Její laskavé obrázky zná jistě každý Čech, i když si to možná vůbec neuvědomuje. Ilustrátorka Vlasta Švejdová (1946) doprovodila svými kresbami desítky knih pro nejmenší čtenáře, od českých pohádek a říkadel přes slabikář pro prvňáčky, čítanky, učebnice až po procvičovací sešity s tvrdým a měkkým i/y.

Zemědělci z Mikroregionu Holešovsko oslaví o víkendu dožínky

Holešovsko – Závěr letošních žní oslaví o víkendu také zemědělci z Holešova a okolí: letošní úrodu si pochvalují, byla prý ještě o něco lepší než ta loňská.

V Holešově se sešli vojenští veteráni,
 pluk zvláštního určení slavil 55. výročí

Holešov – 55. výročí vzniku pluku zvláštního určení si uplynulý pátek připomněli v Holešově vojenští veteráni. V areálu tamní policejní školy a bývalých kasáren se tak znovu sešli k nástupu v rotách a klubech.

Fotbalisté Holešova dál čekají na body

Holešov - Dál čekají na první body. Ve čtvrtém zápase v divizi se fotbalisté Holešova nedočkali ani proti Hodonínu. Trenér Komňacký přivezl i špílmachra Tomáše Polácha.

Fotbalisty Holešova sráží individuální chyby

Holešov – Ani na třetí pokus ve fotbalové divizi D nezklamali, ale stále jsou bez bodu. Nezvládnutá půlhodina zlomila vaz nováčkovi z Holešova v Bystřici nad Perštejnem. „Herně jde tým nahoru, bohužel sráží nás individuální chyby," smutnil kouč Holešova Martin Malík.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT