VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Město Bystřice pod Hostýnem leží na úpatí Hostýnských vrchů v nadmořské výšce 308 metrů. V současnosti žije ve městě 8 757 obyvatel. Nejstarší zpráva pochází z roku 1368. Titul "město" však dostala Bystřice až o necelých 500 let později, roku 1864. V jeho historii se vystřídalo několik pohrom v podobě povodní a požárů, které často zničily téměř celou obec. Největšího rozkvětu dosáhlo město po roce 1861, kdy zde Michael Thonet založil, tehdy ve světě ojedinělou, továrnu na ohýbaný nábytek.

Projekt Kino po O slaví v Bystřici úspěch, pořadatelé plánují další sezonu

Loni přišlo na závěrečný film promítací série Kino po O v Bystřici pod Hostýnem přes tři sta lidí a tamní kino se tak po letech zaplnilo do poslední sedačky.

Svatý Hostýn má nově statut národní kulturní památky

Místní si baziliky na svatém Hostýně samozřejmě váží už desítky let, nyní ale mají o důvod k radosti víc a uznání i na celonárodní úrovni. Svatý Hostýn se totiž oficiálně zařadil mezi národní kulturní památky České republiky. Rozhodla o tom vláda a verdikt ve středu potvrdilo vedení zlínského hejtmanství.

Splňte dětem dopisy Ježíškovi, vyzývá asistenční služba z Bystřice

Přispět na dobrou věc a zároveň pomoci dětem splnit jejich vánoční přání: takovou možnost skýtá akce, kterou pořádá v době až do 18. prosince letošního roku Terénní asistenční služba (TAS) pro rodiny s dětmi v Bystřici pod Hostýnem.

V Bystřici pod Hostýnem hořel rodinný dům, příčinou byl bojler

K požáru rodinného domu v Sovadině, místní části Bystřice pod Hostýnem, vyjížděli hasiči před půl jednou odpoledne.

Lékařská pohotovost v Bystřici se počátkem listopadu stěhuje

Ordinace lékařské pohotovosti krajské záchranné služby v Bystřici pod Hostýnem bude od 4. listopadu působit na nové adrese.

V Bystřici pod Hostýnem už brzy zprovozní nový kruhový objezd

Novou kruhovou křižovatkou budou mít nejpozději od neděle 22. října k dispozici řidiči v Bystřici pod Hostýnem: ještě předtím je ale čeká poslední větší omezení.

Areál firmy TON bude hostit letní promítání La La Landu

Návštěvou letního kina si mohou lidé v Bystřici pod Hostýnem zpříjemnit podvečer v pátek 4. srpna.

AKTUALIZOVÁNO

V bystřické části Bílavsko se srazila tři osobní auta

Srážku hned tří osobních aut řešili v pondělí odpoledne policisté, hasiči a zdravotníci v Bystřici pod Hostýnem.

Muž nezvládl v Bystřici couvání, pak nadýchal 2,92 promile

Relativně banální řidičskou dovednost nezvládl v sobotu krátce po půl šesté večer v Bystřici pod Hostýnem jednapadesátiletý řidič Volkswagenu Golf.

Zloděj řádil v šatnách bystřického fotbalového klubu

Šestnáctitisícovou škodu napáchal zloděj v šatnách fotbalového klubu v Bystřici pod Hostýnem.

VIDEO: Skrze tanec poznávaly děti v Bystřici pod Hostýnem jiné kultury

Na tanečním příměstském táboře, který už tradičně pořádá bystřické volnočasové středisko Včelín, se uplynulý týden sešly tři desítky dětí. Některé z nich už zkušenosti s tancem mají, jiné nikoliv, od pondělí do pátku se tam však všichni řídili heslem „Tanči, dokud můžeš“.

Auto skončilo u Hlinska na střeše, cestovaly v něm i děti

Hodně divoce vyhlížející dopravní nehodu museli v sobotu odpoledne řešit policisté, hasiči a zdravotníci u Hlinska pod Hostýnem.

Hořící zahradní domek zkoušel majitel hasit hadicí

Nejprve urputná snaha majitele a poté rychlý zásah hasičů ukončily požár zahradního domku, ke kterému došlo v sobotu před půl druhou odpoledne v Loukově u Bystřice pod Hostýnem.

Bystřické filmové jaro: představí se filmy Karla Kachyni

Tradiční přehlídka letos představí tvorbu režiséra Karla Kachyni. Druhý ročník přehlídky se uskuteční ve dnech 7. až 9. dubna v Kině Klub Sušil v Bystřici pod Hostýnem a pořádá ji město ve spolupráci mimo jiné s filmovým sběratelem a znalcem Vítězslavem Tichým.

Srážka motorky s autobusem v Bystřici pod Hostýnem skončila zraněním spolujezdkyně

K dopravní nehodě, při které se srazila motorka s autobusem, došlo první dubnovou neděli po sedmnácté hodině v Bystřici pod Hostýnem. Kvůli nehodě nedaleko autobusového nádraží byl znemožněn průjezd ulicí Holešovská.

VIDEO: Noc s Andersenem si děti užívaly i v Bystřici pod Hostýnem

Noc plnou pohádek, her a soutěží si pro děti připravilo také středisko volného času (SVČ) Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Noc s Andersenem tam letos uspořádali už po páté, tématem byl český pohádkový komiks Čtyřlístek.

V Bystřici pod Hostýnem po letech schválili odkoupení problémového hotelu Podhoran

Bystřice pod Hostýnem – Dlouholeté spory a potíže jsou podle všeho u konce: radnice v Bystřici pod Hostýnem totiž ve čtvrtek schválila odkoupení problémového hotelu Podhoran, v němž jeho majitel Radovan Křemeček provozuje ubytovnu pro sociálně slabé.

Silvestrovské vycházce na Hostýn přálo počasí. Nechyběli ani portáši

Svatý Hostýn – Tisíce lidí se už tradičně vydávají na silvestrovský výšlap na Svatý Hostýn: a ti, kteří se rozhodli trávit silvestrovský den a poslední hodiny roku 2016 na horách i letos, udělali dobře. Inverzní počasí, které zahalilo města v nížinách do husté mlhy a mrazu, totiž vykouzlilo o pár desítek metrů výš podívanou jako z pohádky.

V Bystřici rozsvítily stromeček děti společně s čerty a anděly. Podívejte se

Bystřice pod Hostýnem – Čerti a andělé pomohli v pátek navečer rozsvítit vánoční stromeček lidem v Bystřici pod Hostýnem: na náměstí vystoupil například dětský folklorní sbor Píšťaličky či děti ze Základní školy Bratrství Čechů a Slováků a Střediska volného času Včelín.

Dvakrát kradl zloděj v Bystřici nerušeně, potřetí ho nachytali

Bystřice pod Hostýnem – Obvinění z krádeže a poškození cizí věci má na krku třiadvacetiletý muž z Novojičínska: o minulém víkendu se totiž vloupal do tří obchodů v Bystřici pod Hostýnem.

AKTUALIZOVÁNO

Silnici v Bystřici blokovalo převrácené nákladní auto

Bystřice pod Hostýnem – Havarované nákladní auto zkomplikovalo v pondělí odpoledne dopravu na silnici v Bystřici pod Hostýnem směrem na Valašské Meziříčí. Náklaďák se překlopil do příkopu, zákrok hasičů navíc komplikoval silný vítr, který celý den trápil nejen kroměřížský region. S vyprošťováním se tak potýkaly dvě jednotky profesionálních hasičů.

Při nehodě u Bystřice pod Hostýnem v neděli večer zemřeli dva mladí lidé

Bystřice pod Hostýnem – Tragická událost se stala v neděli krátce před půl osmou mezi Bystřicí pod Hostýnem a Bílavskem: zemřeli dva mladí lidé.

FOTO: V Bystřici ožívá dřevo pod rukama sochařů. Podívejte se

Bystřice pod Hostýnem – Další ročník tradičního řezbářského sympózia, tentokrát s názvem Dřevo ožívá, pořádá tento týden Střední škola nábytkářská a obchodu v Bystřici pod Hostýnem. Už počtvrté je tak od pondělka do pátku před Domovem mládeže v Mlýnské ulici slyšet zvuk motorových pil doplněný reliéfním řezbováním.

Memoriál pro Litovel

Bystřice p. H. – Házenkáři extraligové Litovle o víkendu v Bystřici pod Hostýnem splnili roli favorita a ovládli jubilejní 10. ročník přípravného turnaje Memoriál Františka Kovaříka. Ve finále po boji udolali svého loňského rivala sestoupivší Zlín o šest branek.

Na Hostýn vyběhli nejrychleji Lukáš Kučera a Lenka Poklopová

Bystřice pod Hostýnem – Reprezentant VSK Univerzity Brno Lukáš Kučera zvítězil ve 13. ročníku mezinárodního krosového Běhu na Svatý Hostýn. Kučera dosáhl v 5 kilometrů dlouhém závodu s celkovým převýšením 422 metrů, času 21:50.

Prohlídka zámku v Bystřici přenese zájemce do „šestkových" let

Bystřice pod Hostýnem – Další kostýmované prohlídky zámku v Bystřici pod Hostýnem nazvané Cestování v čase s obyvateli zámku pořádají tuto sobotu 20.8. tamní radnice, skupina historického šermu Biskupští manové z Kroměříže a Klub vojenské historie francouzského císařství.

Spícímu podnapilému seniorovi vzali peněženku. Prý do úschovy

Bystřice pod Hostýnem - Bystřičtí policisté sdělili podezření z trestného činu krádež ve formě spolupachatelství dvěma mužům ve věku osmapadesát a dvaačtyřicet let.

Silnice mezi Loukovem a Bystřicí je částečně uzavřená

Loukov, Bystřice pod Hostýnem - Řidiči musí počítat se zdržením na silnici druhé třídy mezi Loukovem a Bystřicí pod Hostýnem: úsek je aktuálně řízený semaforem.

Rychlovští hasiči letos dostanou nové auto

Bystřice pod Hostýnem - Sbor dobrovolných hasičů Rychlova dostane nové auto, které bude primárně sloužit při zásazích a k plnění dalších úkolů na úseku požární a civilní ochrany.

Rusava je plná kamer a hvězd. Natáčejí tam film Dukát černé paní

Region – Štáb filmařů a herců bylo možné včera spatřit v Rusavě. Bylo tam v plném proudu natáčení filmu s pracovním názvem Dukát černé paní. A tak jste se v Rusavě a jejím okolí mohli setkat se známými herci, jako jsou například Filip Blažek, Martin Zounar, Kateřina Brožová či Alice Bendová.

Při nehodě zabila dvě ženy. Omlouvala to boreliozou

Kroměříž, Bystřice pod Hostýnem – Byl to den jako každý jiný. Jenže 28. listopad 2014 se pro pět žen v Bystřici pod Hostýnem stal dnem, kdy se jim nenávratně změnil život. Krátce před půl devátou ráno, vjela se svým osobním vozem padesátiletá řidička na chodník, kde doslova smetla čtyři stojící ženy. Bilance nehody byla tragická, jedna žena zahynula na místě, druhá později v nemocnici a další dvě ženy utrpěly vážná zranění.

Ve Slavkově budou mít nové hřiště. Dále obec investuje do menších oprav a údržby

Slavkov pod Hostýnem – Nové víceúčelové hřiště by mělo do budoucna vyrůst ve Slavkově pod Hostýnem. Obec se stará i o kulturní vyžití svých obyvatel, minulý víkend tam například slavili tradiční hody.

Řidič v Bystřici přejel obrubník 
a prorazil olejovou vanu

Bystřice pod Hostýnem – Dopravní nehodu, která nadělala starosti hlavně kvůli úniku provozních kapalin, řešili v neděli brzy ráno hasiči a policisté v Bystřici pod Hostýnem.

Do Bystřice pod Hostýnem se v neděli sjedou vyznavači letního biatlonu

Bystřice pod Hostýnem – Český svaz biatlonu a KB Bystřice pod Hostýnem v neděli pořádají Regionální závod Českého poháru v letním biatlonu. V areálu a v okolí střelnice Bedlina mezi Slavkovem pod Hostýnem a Bystřicí pod Hostýnem se koná závod ve sprintu se skupinovým startem.

Na Hostýně vystavují malíři z letošních kurzů

Svatý Hostýn – Výstava nazvaná Svatý Hostýn v obrazech se od soboty koná v Jurkovičově sále na Svatém Hostýně. Zahájena bude v 15 hodin vernisáží za doprovodu muziky Hudecká partyja a za účasti krojovaných z Valašska, Hané i Slovácka.

Chemikálie potřísnila na bystřické radnici ženu, naštěstí jen v rámci cvičení

Bystřice pod Hostýnem – Okolo deváté hodiny ranní našla jedna ze zaměstnankyň městského úřadu na chodbě druhého nadzemního podlaží igelitovou tašku se skleněnými lahvemi označenými výstražnými symboly. Tak zněl začátek scénáře čtvrtečního cvičení hasičů na radnici v Bystřici pod Hostýnem.

Ztracený chlapec z Rajnochovic se objevil dřív, než stihlo začít rozsáhlé pátran

Rajnochovice – Štastný a relativně rychlý konec měla pátrací akce po sedmiletém chlapci, který ve čtvrtek odpoledne odešel z domu a nepodal o sobě žádnou zprávu. Ještě než se do terénu vydali pátrači, školák se objevil, na místo se přesto už stihlo sjet dvanáct jednotek hasičů.

Skvělý finiš. Házenkáři Bystřice bronzoví

Bystřice pod Hostýnem – V závěru tikající bomba o víkendu vybouchla v první lize házenkářů. Postarali se o ni hráči Bystřice p. H., když vysokou výhrou ve Strakonicích zvládli na podtrženou jedničku přímý souboj o bronz.

Ondřej Fojtík v MTB závodu v Maroku vybojoval čtvrté místo

Bystřice pod Hostýnem – Čtvrté místo vybojoval reprezentant formace FORCE KCK Cykloteam Zlín Ondřej Fojtík v etapovém MTB závodu Titan Desert v Maroku. Fojtík dosáhl v 662 kilometrů dlouhém podniku složeném ze šesti etap, výsledného času 25:25:14.

Podhoran má jít do dražby, účastnit 
by se jí chtěla i bystřická radnice

Bystřice pod Hostýnem – Nechvalně proslulý hotel Podhoran v Bystřici pod Hostýnem může skončit v dražbě. Majitel Radovan Křemeček, který v něm provozuje ubytovnu pro sociálně slabé, totiž podle webu iDNES.cz dluží společnosti RWE 130 tisíc korun.

Házenkáři Bystřice sahají po bronzu! Musejí ale vyhrát

Bystřice pod Hostýnem – Nejvyšší výhrou sezony 45:28 se rozloučili se svými fanoušky prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem. Skalp posledního celku soutěže byl povinností, navíc výhra vyhoupla svěřence Martina Žůrka na vytouženou čtvrtou příčku.

Po srážce aut na Bystřicku skončily v nemocnici dvě zraněné ženy

Komárno – Srážku dvou osobních aut, při níž utrpěly zranění dvě ženy, museli v pátek večer řešit policisté, hasiči a zdravotníci nedaleko obce Komárno na Bystřicku.

Muž z Bystřicka stihl sedm krádeží, bral paruky i kostým faráře

Bystřice pod Hostýnem – Z krádeže viní kriminalisté osmatřicetiletého muže z Bystřicka. Dopustit se měl hned sedmi krádeží, které spáchal v Bystřici pod Hostýnem a nedaleké obci.

Bystřice popáté doma vyhrála

Bystřice pod Hostýnem – Jarní nedobytnost domácí tvrze drží i po víkendu prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem. V neděli si vyšlápli na rezervu Jičína (35:24) a popáté v řadě před svými fandy vyhráli.

Ze sklepa si zloděj odnesl nářadí za pětadvacet tisíc

Bystřice pod Hostýnem – Podle všeho někdy během uplynulého víkendu se zatím neznámý zloděj zaměřil na bytový dům v Bystřici pod Hostýnem, ve kterém právě probíhají stavební úpravy.

Z kanceláře vzal zloděj nářadí 
za třicet tři tisíc

Bystřice pod Hostýnem – Během víkendu se zřejmě zatím neznámý pachatel zaměřil na areál firmy v Bystřici pod Hostýnem.

Bystřice bude hrát o brambory

Bystřice pod Hostýnem – Už jen o bramboru. Vyšší cíle si prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem před závěrem soutěže nedávají. Aktuálně šestý celek druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku přitom zvládl nástrahy víkendového 18. kola a doma udolal rezervu úřadujícího šampiona. „Z hlediska psychického to byl velmi cenný skalp. Nastoupili jsme totiž silně nekompletní, ale kluci prokázali bojovného ducha," potěšilo kouče Bystřice Martina Žůrka.

Kvůli vyproštění kamionu museli hasiči u Bystřice pokácet strom

Bystřice pod Hostýnem – Nehodu nákladního auta, k níž došlo v pondělí na silnici mezi Bystřicí pod Hostýnem a Mrlínkem, museli několi hodin řešit hasiči a policisté

U garáží v Bystřici zloděj jednoduše vypáčil vrata

Bystřice pod Hostýnem - Na řadovou zástavbu garáží v okrajové části Bystřice pod Hostýnem se v noci na čtvrtek vloupal zatím neznámý pachatel.

Bystřická pouliční galerie představí osudy dětí z domovů

Bystřice pod Hostýnem – Pouliční galerie Výloha v Bystřici pod Hostýnem bude od půlky dubna konfrontovat kolemjdoucí s tím, co prožívají děti z dětských domovů. Už v pátek 15. dubna od 17 hodin se před galerií koná vernisáž s názvem Hlasy ohrožených dětí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT