Předchozí
1 z 5
Další

U jezírka, kolem kterého vedou koleje železničky, postavil jako první budovu rozhledny. „Rozhledna má měděnou střechu z 1 300 měděných tašek. Postavená je z 800 malých kostek pískovce. Podestu má ze žuly, zábradlí je z nerezu. Pracoval jsem na ní vždycky po práci, zabrala mi asi dva měsíce. Modely nechávám všechny venku, schovávám akorát vláček,“ vysvětluje.

1.Zdroj: Deník / Anna Nováková

Kolem jezírka a trati postavil za posledních 5 let celkem 15 budov. Nejsou to ale jen kusy polystyrenu, betonu a železa, téměř všechny Milan Pavlovič doladil do detailů. „Kostel zvoní každou hodinu od 8 do 20. Lokomotiva i všechny budovy jsou napojené na čidlo a večer se rozsvítí. Z některých komínů se kouří. Všechny panáčky jsem maloval sám. Celou kolejovou trať lemují mnou vyrobené miniatury veřejného osvětlení,“ popisuje.

2.Zdroj: Deník / Anna Nováková

Kromě modelů zdobí okolí jezírka také sukulenty a jiné drobné rostlinky. Pěstování netřesek a zeleniny, hlavně rajčat, je Milanovým největším koníčkem hned po tvoření modelů.

3.Zdroj: Deník / Anna Nováková

„Momentálně stavím mlýn na poslední volné místečko, které u železnice je. Zatím mám ale jen základ z podlahového tvrzeného polystyrenu. Musím počkat až mi přijdou okna z 3D tiskárny, potom dodělám zábradlí, natřu barvou a na motorek zapojím vrtuli z žaluzií ventilátoru,“ předvádí.

4.Zdroj: Deník / Anna Nováková

Modelář z Kroměříže sice ještě chodí do práce, už se ale těší, až se bude moci věnovat své zálibě naplno. „Až to nebudu mít kam dávat, budu to prodávat. Vím, že mě to bude pořád bavit. Mám taky radost, že se to líbí vnukům i okolí, dokonce se tu byla podívat už i jedna školka“ uzavírá.

5.Zdroj: Deník / Anna Nováková