Známý muzikál Donaha! se představí v novém kabátě

Od pátku však bude trochu jiný. Uherskohradišťské divadlo mění obsazení a slibuje, že do inscenace přijde nová mladá krev.

„V Donaha! se nově objeví Andrea Nakládalová, jež diváci znají například z role Květušky v muzikálu Adéla ještě nevečeřela a v roli Georgie Bukatinské se představí Tereza Novotná – Mikšíková,“ informoval herec a mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že změnu si vyžádalo těhotenství její předchůdkyně v této roli Anny Pospíchalové. „Bude zajímavé sledovat, jak postavy ztvární jiné herečky. Věříme, že to osloví nové diváky a ti, kteří už muzikál viděli několikrát, budou mít motivaci přijít znovu,“ dodal mluvčí.

Jak se na nové role těší herečky? „Nenapadlo by mě, že si postavu Georgie zahraju. Je moc hezká, navíc mým manželem bude na jevišti Martin Vrtáček a s tím už jsem dlouho nehrála. Těším se, že mu budu zpívat zamilovanou písničku,“ řekla Tereza Novotná – Mikšíková. Na Donaha! se těší i její mladší kolegyně Andrea Nakládalová. „Když jsem muzikál viděla poprvé, tak jsem nemohla uvěřit, že něco takového umí vytvořit činoherní soubor. Je pro mě ctí, že v něm budu moct hrát,“ přiznala se dvaadvacetiletá herečka.

Titul měl ve Slováckém divadle premiéru v dubnu 2005 v režii Radka Balaše a posbíral několik trofejí. Kromě ceny popularity Slovácký Oskar obdržel historicky první cenu České televize při příležitosti vyhlášení cen Alfréda Radoka a stal se nejoblíbenější diváckou inscenací v republice. Představitel hlavní role Tomáš Šulaj za postavu Jerryho získal i cenu Thálie. Na obě zářijové reprízy v pátek 19. a v pondělí 29. je podle programového oddělení divadla ještě několik volných vstupenek.