Klub H+Z využije prostředky na pořádání letošního ročníku fotosoutěže nazvané Co jsme viděli na svých cestách a ostatní přešli. „Hlavní cenu poskytuje zlínská společnost Fotografia. Peníze od města nám poslouží na financování dílčích cen a výstavy vítězných prací,“ sdělila organizátorka Magdalena Preiningerová.

Sdružení IZAP dotace pomůže uspořádat koncert s názvem Most přes řeku Handicap, který se uskuteční v říjnu ve zlínském klubu Masters of Rock Café. „Koncert, kterého se pravidelně účastní známí interpreti, je příležitostí pro lidi, kteří nemají možnost zapadnout do kolektivu nebo je to pro ně obtížné,“ vysvětlila ředitelka sdružení Miluška Zvonařová. Po dohodě s pořádající agenturou by letos mohl zazpívat některý soutěžící ze Superstar nebo Ewa Farná.

Zlínská radnice podporuje volnočasové aktivity občanů i z dalších fondů. „Tímto způsobem přispíváme na kulturu, sport, zdravý styl života, ale také na různé preventivní aktivity tak, aby si co nejvíce lidí mohlo vybrat z této široké škály,“ uvedla primátorka města Irena Ondrová.